01.jpg

Cross country rallye 2002

Inter Offroad Cup 2002 - Baja Slovakia, Lozorno, 28. - 30. června - byl letos jistě nejhodnotnější závod Inter Off road cupu a Memphis cupu a stal se výbornou vizitkou pro organizátory . V září, na první české Baji, ve Fryštáku u Zlína, uvidíme pokračování předvoje Mistrovství republiky cross country rally 2003, jehož nedílnou součástí jistě tyto dva závody budou.

Číst dál...

V sobotu 29.června skončil 8.ročník maratonu Berlin-Wroclaw Rallye nabídla zajímavý a náročný program. Start a úvodní prolog proběhli v Německu ( etapy měřené na čas a jízdy zručnosti v terénu), následující etapy byly vedeny západním Polskem, kde byl více kladen důraz na trialové a terénně technické zvládnutí různě dlouhých a rozdílně náročných tratí. Celý závod se vyznačoval především dlouhými etapovými úseky s obtížností od asfaltu ve spojovacích etapách až po velmi těžký a náročný terén. Off road Rallye Berlin – Breslau patří v rámci Evropy k nejtěžším off road rallye, ve kterých mohou startovat trucky.

Číst dál...

Poslední pátek v červenci 26.7.2002 v 19:00 hod. odstartuje z Nýrska u Klatov druhý ročník off road rallye TRAPPER TROPHY 2002. Soutěž je vypsána pro soutěžní a cestovní enduro motocykly, čtyřkolky ATV a terénní automobily s očekávanou účastí asi 140 jezdců a posádek. Organizátoři připravili trať dlouhou cca 300 km, z toho asi 70 km noční etapy a více než 50 km speciálních zkoušek. Závod se letos zase o kousek přiblížil dálkovým rallye, protože noční kemp je umístěn přímo na trať a účastníci si teprve po dojezdu noční navigační etapy budou stavět bivaky a stany.

Číst dál...

Liberec (h)Není častým jevem, že jezdec nejdříve vybojuje evropský titul a teprve poté útočí na domácí triumf. Trucktrialista Pavel Cacák to "vzal" skutečně v opačném gardu. V roce 1997 vyhrál evropský seriál se spolujezdcem Jaroslavem Fišerem, o rok později vítězství obhájil se současným navigátorem Pavlem Bernáškem. Letos by chtěl konečně usednout i na český trůn.

Číst dál...

V sobotu 22.6.2002 odstartoval ve 12,00 hodin, před olympijským stadionem v Berlině, 8.ročník off road rallye Berlin-Wroclaw 2002. V šestidenní soutěži, která proběhne převážně v polských vojenskských prostorech, a která se vyznaznačuje extrémně nerovnými terénními úseky, zastupuje Českou republiku Praga truck trial team, startující v kategorii nákladních vozů s Pragou UV 80.

Číst dál...

Dějištěm rallye Berlín - Wroclaw budou mimo jiné vojenské prostory v západním Polsku, kde českou pragovku prověří extrémní podmínky. Liberec - Do těžkých terénů plných písku a bahna se včera z Liberce vydal Praga Truck Trial Team. Od soboty startuje na prestižní off road rallye Berlín - Wroclaw 2002. „Je to malý Dakar,“ přirovnává soutěž ke slavnému závodu pilot Pavel Cacák. „V Česku se o něm zatím moc neví, ale v západní Evropě je velice populární. Vysílá ho i Eurosport.“

Číst dál...

Celý článek Je to trochu zklamání, ale podle dnešního telefonátu mám již oficiálně potvrzenou zprávu: "Na Baju do Itálie nejedu", řeklmi Kakrda trochu smutně. Ovšem na mojí poznámku "Že je to škoda" pěkně po svém bez okamžiku zaváhání pronesl: "Škoda je dobrého chlapa". S tím nelze než souhlasit ... Kakrda vynechává i Tunis, takže se vypraví až do Portugalska. "Pojedu až budu mít nové auto v naprostém pořádku, vyladěné, pak to bude o něčem docela jiném.

Celý článek Je to tu na webu pořád skvělý, už mám internet na stole, a tak teď budu moct koukat denně. Přeji Vám ať to jde co nejlépe a těším se na novinky SP Moto Bohemia R. z Italie. Napište jestli tam byl ještě někdo z Čech a jestli tedy Jutta za Mitsubishi stále jede .... Stam

Celý článek Ve dnech 14. 3. – 18. 3. 2002 se vydaly na trať u Vivara, Cardenons a na pláži Bibione „hvězdy“ Dakaru. V autech Jean Louis Schlesser, Juan Pier Fontenay, Josep Maria Servia, Kenhiro Shinozuka, Edi Orioli, Andrea Mayer … na motorce Alex Zanotti, Matteo Graziani, silně byla obsazena i kategorie čtyřkolek/qwody (18). Jutta Kleinschmit již v týmu Mitsubishi chybí, její místo obsadil již zmiňovaný J.P.Fontenay. Čech Josef Kakrda marathon vynechal a chystá se až na Baja Portugal.

Číst dál...

Celý článek Praha - Hvězda Rallye Dakar, pilot automobilových soutěží, ale i žena figurují ve startovní listině premiérového oficiálního seriálu závodů motocyklových čtyřkolek v České republice. Osmidílná série, která nese název Pohár ČR čtyřkolek, zahajuje v sobotu v Náměšti nad Oslavou. Nejvýraznější osobností je Josef Macháček, dvojnásobný vítěz proslulé Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek. "Závody budou mít dobrou úroveň, za poslední tři nebo čtyři roky šly u nás čtyřkolky hodně nahoru," říká zkušený jezdec. Roli favorita, ale odmítá.

Číst dál...

Celý článek Baja Vodafone 9. - 13. května 2002 / Évora - Rossio patří v letošním roce mezi závody patřící do seriálu Mistrovství Evropy dálkových maratonů. Českou účast tentokrát zastupuje David Pabiška z SP Moto Bohemia Racing Teamu, Viera Kaštanová, Pavel Diviš, Václav Bruj TGS Racing a Milan Holub z Sanborn Team.

Číst dál...

Celý článek V dnešním prologu se podařilo Davidovi Pabiškovi dojet po skvělém výkonu na pěkném 29 místě. Předvedl perfektní skoková cvičení za velkého aplausu diváků, skočil více jak 50 m, nohu má zatím vpořádku, a tak věríme i v další úspěchy. Počasí je zatím krásné pro diváky, vypadá to, že bude parno a tedy spousta prachu ...

Číst dál...

Celý článek Ve dnech 9. - 13. května se v okolí města Évora - Rossio na jihu Portugalska uskutečnil další závod patřící do seriálu Mistrovství Evropy motocyklistických dálkových marathonů Baja. Českou účast tentokrát zastupoval David Pabiška z SP Moto Bohemia Racing Teamu, Viera Kaštanová, Pavel Diviš TGS Racing a Milan Holub z teamu Sanborn. Évora nás přivítala obrovským zájmem, na každém kroku stojí fanoušci. Na startu se totiž objevili hvězdy mistrovství Portugalska, kteří jsou na svém terénu nepřekonatelní ...

Číst dál...

Celý článek Ohlédnutí/ Ivo Kaštan: Saharský vítr ještě asi úplně nezavál stopy v písku, které zde zanechala karavana proslulé Rallye Dakar a mnoho z těch co mají tento maraton za sebou, opět obléklo kombinézy a přilby aby se postavili na start dalšího závodu, které jsou ve sportovním kalendáři oficiálně nazývány Cross Country Rallies. Již mnoho let je vypsán seriál světového poháru v této disciplíně a 14.-17. března se v Itálii odehrál první díl.

Číst dál...

Celý článek Motocyklové soutěže se přejmenovaly na Enduro, klasických soutěží – Enduro je po málu a tak se v našich luzích a hájích enduristé utkávají v závodech, kterým někdo přidělil název Cross-country. Jedná se však spíš o maratón motokrosy. Cross Country Rallies je oficiální název dálkových vytrvalostních rallye v čele s proslulým Dakarem, přes rallye v Tunmisu, Maroku, Egyptě či Arabských Emirátech. Na Evropském kontinentu se vžil název Baja a jedná se o dvou až tří denní závody, jejichž délka se mimo spojovací úseky pohybuje mezi 500 – 800 km rychlostních zkoušek, tzv. speciálů.

Číst dál...

Celý článek Na startovní listině letošní Baja Italia tradičně nechybělo jméno Kaštan, až na to, že pokračovalo příponou –ová a místo Ivo tam bylo Viera. Nebyla to Ivova sestra ani žádná vzdálená příbuzná, nýbrž jeho zákonitá – manželka. Divíte se? My taky, tak jsme si s Vierkou museli pár věcí vyjasnit. Rozhovor s Vierou Kaštanovou …

Číst dál...

Celý článek Liberec(dakar.cz) Když jsem se před časem z mailu od Viery Kaštanové dozvěděl, že se chystá "Nová" Baja, a to tentokrát na Slovensku Zíral jsem, jak tele na nový vrata. Přesto jsem nelenil a začal pátrat po autorech projektu. A zde se můžete již kouknout na pozvánku, plakáty, přihlášky, startovací listiny. Věřím že využijete možnost si zajezdit na písečných dunách stejně tak jako jezdci na marathonu Paříž-Dakar.

Číst dál...

Po velkém úspěchu desátého ročníku Italian Baja (březen 2002) je v plné přípravě další rallye. Fuoristrada Klub v Porderone chystá již třetí ročník Rallye Baja del Cellina. Závod je zařazen do mezinárodního šampionátu Baja, a je pro všechny novou velkou zprávou jeho zařazení do Evropského seriálu Baja v kategorii motocyklů.

Číst dál...

fotogalerie Italian Baja 2002Báječná Baja Baja: čti bacha - území, přejezd apod.. Ač španělské slovo, závody typu Baja se k nám do Evropy dostaly ze Spojených států, určitě jste slyšeli o exoticky znějících závodech Baja California či Baja Mexico. Španělé byli také první, kdo uspořádal na starém kontinentu několikasetkilometrový závod pro motocykly a auta, záhy se připojili Portugalci a po nich také Itálie.

Číst dál...

Celý článekPo Itálii byl druhým podnikem Tunis a zde kraloval Stephane Peterhansel, který jak jsme vás informovali nahradil v týmu Ralliart Mitsubishi Juttu Kleinschmidtovou a byl i největším favoritem květnové Baja Vodafone 1000 v Portugalsku. Na paty mu měl šlapat neméně legendární ex-motorkář Edy Orioli s Nissanem a škoda, že nepřijela sympatická Andrea Mayer, která po deseti letech na motocyklu usedla za volant a v Itálii i Tunisu dokázala, že až se za čas Jutta vrátí – v továrním Volkswagenu Touareg – bude mít v Andrei velikou konkurenci.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837793
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1016
2007
3023
26837
75031
3479933

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:30:42

Back to Top