01.jpg

Cross country rallye 2003

V sobotu a v neděli 13. a 14.září 2003 se uskutečnil již 5.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2003. Na startu závodu se sešlo celkem 13 posádek. Po zahájení závodu a slavnostním startu na náměstí v Javorníku se posádky se svými vozy přesunuly na závodiště do malebné vesničky Zálesí. V sobotu nepřálo závodícím posádkám počasí.

Číst dál...

Javorník/Dakar.cz Spolek příznicvů Off Road Javorník uspořádal tento víkend již pátý ročník oblíbeného závodu majitelů terénních vozů. Na slavnostní start ve městě Javorník se postavilo celkem 15 posádek z celé České republiky. Redakce Dakar.cz přijala pozvání změřit své dovednosti s ostřílenými borci. A tak se na pod obloukem objevil i redakční vůz Jeep Cherokee. On-line vstup ze závodiště/sobota 20.00 hod. Teď už nám je hej..,sedíme ve vyhřátém pokoji, za sebou máme hrnek horkého čaje a konečně suché oblečení. Od samého rána totiž vydatně prší a tak na nás není jedinné suché nitě. Samotný závod začal rychlostní zkouškou do které byl vložen hod oštěpem a střelba ze vzduchovky. Nesplnění těchto úkolů bylo značně penalizováno a tak časovka nebyla o rychlosti projeté tratě ale o zručnosti řidiče a navigátora.

Číst dál...

El Borma / Liberec - Po absolvování přejímek se na start prologu ve francouzských docích v Seyne-Sur-Mer postavilo 211 závodníků , aby zahájili letošní 22.ročník Rallye Internacional de Tunisie. Výsledky tohoto prologu rozhodovali o startovním pořadí do první etapy v Tunisu.

Číst dál...

Dnešním dnem odstartoval technickými a administarčními přejímkami 22.ročník Rallye Optic 2000 Tunis. Po italské "Baje" je to již druhý závod světového poháru Cross Country rallye, ve kterém mezi sebou soupeří o nejlepší umístění světová špička automobilových a motocyklových závodníků. Hlavním organizátorem je již patnáctým rokem N.P.O - Cyril Neveu a Jean Christophe Pelletier. Jejich zkušenosti a dlouholeté partnerství s hlavním sponzorem francouzkou společností OPTIC dávají této rallye osobitý ráz a řadí ji spolu s rallye ORPI Maroco hned na druhé místo za nejtěžší rallye světa Paříž - Dakar.

Číst dál...

Paříž / Liberec – italská Baja odstartovala ve Francii, přesněji v Paříži. Tento italský podnik presentuje svůj program prostřednictvím tří tiskových konferencí, jednou ve Francii a dvěmi v Itálii. Francouzská konference se konala v Regus, na 72 rue du Faubourg Saint Honore v Paříži dne 3.2. v 11:30 hod. Konference se účastnili členové FIA, novináři, piloti, týmoví manažeři a všichni další, kteří projevili o tento březnový závod zájem.

Číst dál...

Celý článek Liberec Vytrvalostní závody terénních vozů - stále oblíbenější maratóny vstupují už do své čtvrté sezóny. Zatímco se vždy do dalších sezón výrazně zpřísňovaly pravidla a technické předpisy, jak pro organizátory jednotlivých závodů, tak pro samotné jezdce, letos maratóny nečekají žádné převratné změny.

Číst dál...

Celý článek HEŘMANŮV MĚSTEC - Nástup měl originální. Na ledové plotně ubrzdil golfa pár desítek centimetrů od zaparkovaného favorita. »Na ledě to zkrátka moc neumím, písek je písek,« smál se od ucha k uchu při vystupování ze svého vozu. Pětačtyřicetiletý dobrodruh z Konopáče u Heřmanova Městce JOSEF MACHÁČEK vyhrál se čtyřkolkou třikrát slavnou rallye Dakar. Začínal na motocyklu. Před jedenadvaceti lety byl členem Trophy teamu, který na Šestidenní vybojoval druhou příčku. Z motocyklových soutěží »přestoupil« mezi autokrosaře, jezdil domácí i evropský šampionát. »Bylo to strašně rychlé, za chvíli bylo po závodě a to mi moc nesedělo. Odjakživa mne lákaly dlouhé štreky, vytrvalostní závody.«

Číst dál...

Celý článek Pordenone - Každým dnem se zvyšuje počet přihlášek na 11. ročník italské Baji, která se blíží. Koná se od 13. do 16.3.2003. Tento závod je součástí FIA Cross Country světového poháru a evropského poháru Baja - pro motocykly, čtyřkolky a automobily. Letošní Baja je ve znamení snad nejširší účasti celé historie. Podle dostupných informací se na startu objeví celá špička z dálkového marathónu Paříž-Dakar.

Číst dál...

Celý článek Pordenone / Brugera Zdravíme Vás všechny z technických a formálních přejímek. Je perfektní slunečné počasí a teplota kolem 22st. V parck fermé je možné vidět celou světovou elitu jezdců. Přejímkami již prošla i část české výpravy - Viera Kaštanová, Milan Holub a Pavel Diviš.

Číst dál...

Celý článek Osservatorio/Vivaro Před necelou hodinou dojela do cíle dnešního prologu poslední posádka, maďarský kamion (400), mimochodem jediný na letošní Baje. Co je však podstatné, že jsou v cíli všichni naši jezdci a posádky. V prologu se nejlépe dařilo Pavlu Divišovi (20), dojel na 34 místě (KTM 250) , Milan Holub (18) dojel na 75 místě s Yamahou WR250 se ztrátou 15 minut a na něj jen se ztrátou jedné minuty Viera Kaštanová (73) na sedmdesátémšesté pozici s Hondou XR400 .

Číst dál...

Celý článek Osservatorio/Vivaro Tak jak jsem předeslal letošní Baja je prašná, kamenitá a těžká. Již první část dnešního prologu připravila pro jezdce úzkalí v kamenité "volné navigaci" v říčním vyschlém korytě. Do dnešní etapy jako první vyrazili posádky aut. Od samého začátku se očekával boj na prvních místech mezi špičkou. Již v polovině prvního ze tří dnešních kol o celkové délce 393km se usadila posádka Peterhansel-Cottret na Misubishi Pajero EvoII. Nejbližším pronásledovatelem je ze včerejší sedmé pozice Jutta Kleinschmidt a Fabrizia Pons na VW Tarek.

Číst dál...

Celý článek Tentokrát Vám přinášíme nejčerstvější aktuality ze seriálu Baja Italia 2003 po nedělním kole. Pořadí v motocyklech se výrazněji neměnilo ani tentokrát. Na prvním místě skončil favorit tohoto závodu Ital Del Bello. Za ním v těsném závěsu další Ital Maneti a na třetím místě skončil opět Ital Graziani.

Číst dál...

Celý článek V chaosu a zmatku ze strany pořadatelů skončilo tažení posádky Jiří Přibyl a Josef Macháček s Nissanem PickUp na Baja Italian 2003. Týmová atmosféra se ne docela vlastní vinou dostala za mrazivého větru pod bod marazu po přečtení výsledkové listiny. Posádka byla vyřazena ze závodu sotva pár metrů od cílové rampy. Několikanásobný účastník a trojnásobný vítěz Dakaru v kategorii speciálů, marathonský matador nechce vzniklou událost ani komentovat, z hlasu při krátkém telefonickém rozhovoru zaznívá vztek a zklamání.

Číst dál...

Celý článek Vivaro – finále italské Baji 2003, rallye platné pro Cross-Country světový pohár, Evropský pohár pro Baja a Italský šampionát pro Cross-Country Rallye bylo opravdové drama. Stephane Peterhansel, který byl po celou dobu závodu na vedoucí pozici již od první speciálky, narazil asi osm kilometrů před cílovou páskou do stromu a Hiroshi Masuoka spolu se svým spolujezdcem si tedy pro vítězství dojeli bez problémů. „Nevím, co na to říci“, řekl Peterhansel v cíli, „zřejmě jsem v životě udělal něco zlého. Toto je letos po Dakaru již podruhé, kdy jsem prohrál speciálku. Vím, že na stupíncích jsou tři Mitsubishi Stakkar, ale se svým druhým místem spokojen nejsem.“

Číst dál...

Celý článek Že se jel jedenáctý ročník závodu Italian Baja, to už jistě všichni víte, jak to dopadlo jste si na těchto stránkách už také přečetli, ale jaké to tam doopravdy bylo, to vám povím teď já jakožto přímý účastník vlastně účastnice výpravy a závodu samotného. Naše výprava ve složení Petr Stárek - novinář, redaktor, hlavní zpravodaj portálu Dakar.cz a také super kuchař,

Číst dál...

Celý článek Nová disciplína to není, neboť třeba rally Paříž Dakar se letos jel již pětadvacátý ročník. Historie českých automobilových jezdců na evropských soutěžích seriálu Mistrovství Světa cross country rally se píše od roku 1995. Patrně nejúspěšnějším jezdcem mezi Kakrdou, Liškou, Burdou a Mejznarem, je na mezinárodní scéně, poslední jmenovaný s vozem Defender. Letos se k nim přidal i Jiří Přibyl.

Číst dál...

Celý článek Jen kola zdolaj výmoly, pálí to lesem, po poli. Lán pole mizí pod koly, z kopce to ale vosolí......“V prvním závodu seriálu se na startu se objevili účastníci letošní Baja Italia posádky Burda - Burdová (Nissan Navara, T2) a Přibyl - Macháček (Nissan Navara, T1). Vítěz Dakar Telefonika Josef Macháček, podle vlastních slov v letošní roce čtyřkolky opouští a bude jezdit jako spolujezdec.

Číst dál...

Celý článek Na startu uvidíme jezdce Rally Paříž-Dakar. Na dvou kolech se představí čtyřnásobný účastník Rally Paříž - Dakar a motoristický novinář redakce Dakar.cz Ivo Kaštan, na čtyřech kolech Martin Macík, který vyměnil truck LIAZ č. 444 (Dakar 2003) za off-road. Libor Mejznar nechá tentokrát svůj off-road doma a přijede nám předvést pásový transportér GAZ 34091 Bobr. POZOR - Článek obsahuje on-line zpravodajství.

Číst dál...

Celý článekBenešov O víkendu před Velikonocemi se v Benešově sešli vyznavači offroadových maratónů na druhý závod seriálu, tentokrát pod názvem OffROAD Autopoint Maraton 2003. Šéf místního motorkářského areálu říka: „Takovejch aut tady ještě nebylo!“ A měl pravdu, již v pátek se sjížděli z celé republiky nadšenci se svými terénními speciály, aby prošli prezentací a technickými přejímkami. Ihned poté mohli nastoupit k volným a měřeným tréninkům. Nakonec jich bylo třiatřicet v obou kategoriích.

Číst dál...

Celý článek Stráž pod Ralskem Tratě ve Stráži pod Ralskem jsou připraveny. Na posádky čeká celkem přes 80 km, z toho více než 58 km rychlostních zkoušek rozdělených do 16 měřených úseků. Organizátorům se podařilo maximálně omezit přejezdy a vznikla naprosto ojedinělá soutěž, kde rychlostní zkoušky tvoří skoro 75% celkové délky soutěže.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837796
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1026
2007
3033
26847
75031
3479943

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:31:32

Back to Top