09.jpg

Cross country rallye 2004

V sobotu 21.8. se v na středním Slovensku ve městě Krupina uskutečnil pátý díl seriálu vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek OffROAD Maraton. Na zajímavě položené trati s množstvím strmých výjezdů a sjezdů a několika divácky atraktivními místy, kde trať křižovaly brody a lesní cesty.

Číst dál...

Před námi je již čtvrtý závod seriálu OffROAD Maraton. Poprvé v této sezóně závodníci zavítají do sousedního Slovenska, konkrétně do Považan u Nového Města n. Váhom. 2nd Gauloises OffROAD Maraton odstartuje v sobotu 26.června v 8:30 tří hodinovkou v kategoriích Moto, Quad a přesně v poledne odstartují svůj šestihodinový závod automobilové speciály v kategoriích do a nad dva litry. Hlavním patronem závodu je dovozce vozů Land Rover na Slovensko.

Číst dál...

Svátek všech ofrouďáků je úspěšně za námi, skóre dvou největších rivalů je vyrovnáno. Jindy klidné městečko Dobřany u Plzně bylo předposlední květnový víkend doslova metropolí pro každého motoristu. Zaparkované vozy podél příjezdových silnic tvořili i několikakilometrové řady, naštěstí byli diváci ukáznění a tak nevznikal zbytečný chaos. To platilo i o areálu.

Číst dál...

Ve dnech od 20. do 23. května pořádá v Dobřanech u Plzně 24hours agency ve spolupráci s Toyotou Motor Czech již sedmý ročník slavného vytrvalostního závodu terénních vozů, motorek a čtyřkolek RedBull OffROAD 24hours 2004. Závod je započítáván do oficiálního Mistrovství ČR pod záštitou ČMFMS.

Číst dál...

Celý článek Od našeho zvláštního zpravodaje/Dubai Masuoka, Peterhanzel, Maier, de Mevius, de Villiers, Sousa, Cox, Despres,…. Celá světová špička Cross country rallyového sportu si v těchto dnech dala dostaveníčko ve Spojených Arabských Emirátech, poblíž letoviska Dubai, aby zde doladili poslední úpravy před legendární rallye, Rallye Paris – Dakar.

Číst dál...

Celý článek Kakrdův syndrom postihl Ariho Vatanena !!! / Dubai Ari Vatanen dnes nedokončil třetí etapu UAE Desert Challenge 2003 v Dubai. V dnešní mimořádně těžké etapě se mu rozpadl zadní diferenciál a poškozeny jsou i obě poloosy. Není ale sám , dalších 11 automobilů v těžkém terénu také nedojelo.

Číst dál...

Celý článek Fantastické vítězství Marka Podlipného na 13.ročníku UEA Desert Challenge 2003 v Dubai ! ! ! Mezi automobily získala prvenství posádka Mitsubishi Pajero/Montero Evolution ve složení Stéphane Peterhansel / Jean-Paul Cottret. Celkovým vítězem světového poháru Cross Country rallye se stal stájový kolega Carlos Sousa a Henri Magne na voze Mitsubishi L200 Strakar.

Číst dál...

Celý článekVážení ofrouďáci, Autopoint offroad maraton 2004 v Benešově odstartují o víkendu 26. -28. 3. páteční přejímky terénních speciálů v kategoriích TH-M (terénní vozy – maratónské) do dvou a nad dva litry. Ty budou zařazeny do seriálu mistrovství ČR. Ostatní vozy v kategorii SP-M (trubkové speciály či speciály s karoserií osobního vozu – maratónské) budou mít přejímky až v sobotu dopoledne. Současně s přejímkami proběhnou v pátek volné tréninky všech kategorií.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz /Po neuskutečněné Baja Italia pokračuje seriál světového poháru v cross country dalším podnikem, kterým je soutěž zcela jiného kalibru, Rally Tunis, pravděpodobně nejtěžší hned po Dakaru, nabízející krásné písečné etapy a mnoho šancí k potrénování zdatnosti posádek v pouštních terénech.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Rallye Tunis, asi nejtěžší dálkový maratón hned po Dakaru, už pokračuje v Africe na plné obrátky. Zdá se, že favorité se začínají prosazovat, mezi automobilisty vládne Stéphane Peterhansel, mezi motorkáři elita týmu KTM. Prolog poblíž francouzského Nice zaznamenal překvapení v podobě vítězství Maďara Kise s Nissanem, nechal za sebou všechny favority. Členitá trať neseděla kamiónům, které dojely až na konci celkového pořadí.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz /Tuniská rallye se pomalu blíží svému závěru. Účastníci mají za sebou královskou etapu kolem El Bormy , kterou sice Stephane Peterhansel nevyhrál, ale jeho náskok v čele je víc než bezpečný. Mezi motockylisty vede Cyril Despres a mezi kamióny podle předpokladů Ilgizar Mardějev .

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz /Žádné překvapení nepřinesla letošní Rallye Tunis. Místa v popředí obsadili největší favorité, když snad mezi motocyklisty se o prvenství mohl poprat někdo z širší špičky. Soutěž skončila smůlovatě pro Šinozuku, který cíl neviděl. A nechaly o sobě vědět také ženy. Isabelle Patissier vyhrála kategorii T1 a Elisabete Jacinto s Aline Rambeau obsadily místa na stupních vítězů kategorie kamiónů.

Číst dál...

Celý článek Na speciálně upravené trati ve Šternberku u Olomouce se 24. dubna 2004 uskuteční druhý závod pátého ročníku seriálu FS Engineering Offroad Maraton 2004 - vytrvalostních závodů terénních vozů, spolu s druhým ročníkem Gauloises Offroad Maraton 2004 terénních motocyklů a tzv. čtyřkolek. Závod startuje v sobotu 24. dubna v půl deváté ráno tříhodinovým závodem kategorií „MOTO“ a „QUAD“ a po jeho skončení budou již na startu šestihodinového závodu terénní speciály.

Číst dál...

Celý článek Už jsme na našich stránkách informovali, že v kategorii kamiónů se na Tuniské rallye dostaly na stupně vítězů obě ženy. Se stříbrnou medailistkou, Portugalkou Elisabete Jacinto, jsme v kontaktu, a tak nám poslala exkluzivně pár svých dojmů ze skončené soutěže, kterou vnímala zpoza volantu svého trucku Renault Kerax.

Číst dál...

Celý článek O víkendu 7. a 8. srpna se na Slovensku ve Zlatých Moravcích jel další díl podniku Českého, Slovenského mistrovství a Československé trofeje . Po dlouhé odmlce způsobené rušením jednotlivých závodů ve Stráži pod Ralskem a ve slovenské Senici , to byl opravdu skvělý závod.

Číst dál...

Celý článek 20. srpna se sjeli do Hurbanova (SK) vyznavači Cross Country Rally, na třetí díl slovenského a českého mistrovství v této disciplíně. Závodilo se na tratích, známých z klasické rally v okolí Hurbanova. Přinést Cross Country Rally do Hurbanova má své důvody. S maďarskými kolegy se totiž chystá v příštím roce společný podnik právě v této lokalitě (Dunajská baja ). Že to bude více než zajímavá soutěž, napovědělo letošních téměř 200 km soutěže.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840850
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1150
3463
10049
33863
75031
3486959

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-19 14:47:13

Back to Top