08.jpg

Cross country rallye 2005

Celý článekVážení jezdci a příznivci offroad maratonů! Vzhledem k tomu, že se v poslední době objevují spekulace, které jsou proklamovány některými jedinci, že se náš seriál nepojede a že jsou tu jiné maratony, jsem nucen reagovat. Míla Janáček, OffRoad

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz Tým Mitsubishi Motors Repsol ATS Studios nasadí dvě Pajera poslední specifikace na start blížící se Optic 2000 Tuniské rally, druhého podniku Světového poháru FIA v cross country, který se uskuteční na severu Afriky ve dnech 2.-11. dubna 2005.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz/ Zahajovací závod letošní sezóny má za sebou už i seriál MČR v Cross country rally. Proběhl v sobotu 23.dubna nedaleko Bratislavy, současně jako ČS trofej a mistrovský podnik slovenského šampionátu. Závodilo se na 15-ti rychlostních zkouškách, vedoucích vyschlým řečištěm Dunaje podél hrází vodního díla Gabčíkovo, 6x pak posádky zdolávaly „umělý kopec“ na periferii sídliště Petržalka.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz/ Pětapadesát týmů ukázalo bojovnost a profesionalitu příprav již v trénincích. Počasí bylo až moc dobré a tak se od pátečního odpoledne vznášel nedaleko Šternberka oblak prachu. Alespoň diváci snadno identifikovali kudy na závodiště. K tomu jim samozřejmě pomáhala přehledná navigace již od Olomouce. Mimo tréninků procházela auta důkladnou administrativní a technickou kontrolou, tak jako před začátkem každé sezóny.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz/Květen v plné síle znamená, že Dobřanská čtyřiadvacetihodinovka je za dveřmi! Ani letos při osmém ročníku nebudou chybět novinky na trati. Počasí raději žádné slibovat nebudu, neb minule se mi to příliš nepodařilo. Každopádně startovací kopec stále stojí, v brodech je voda a nějaký ten kopeček se nám i urodil navíc.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Ve dnech 10.06. - 12.06.2005 se uskuteční druhý závod MČR v cross country rally, Baja Slovakia. Tato soutěž by měla být jedním z vrcholů nejen českého šampionátu. Tento závod je pořádán jako volná mezinárodní soutěž FIA, Mistrovství Slovenské republiky, Mistrovství České republiky a Mistrovství Maďarska

Číst dál...

Celý článekNepradičně už v pátek 10.6 začal v Bratislavě na "Umělém kopci "super special , tzv prolog k 2. CCR rallye. Sešlo se zde nezvykle hodně posádek a to jak z České republiky, tak i ze Slovenska a přibyly i posádky z Maďarska. Jedna z nich, posádka č . 5 ve složení Gál/Oroszlán jej i vyhrála. Bylo to však jedno z mála maďarských vítězství. Pokud ovšem nepočítáme triumfy na poli protestů a stěžování se pořadatelům kvůli čemukoliv... Jako jedinní z celé novinářské účasti jsme získali exkluzivní rozhovor s ředitelem maďarské části, spolupořadatelem a tiskovým mluvčím maďarských účastníků p. Leventem Kovaczem.

Číst dál...

Celý článekPozor, pozor!!! Podařilo se nám vyjednat časový posun odpoledního programu závodů, čímž jsme docílili toho, že čtyřkolky mohou jet alespoň dvouhodinovku. Ostatní program se tedy o hodinu posouvá. U aut to znamená, že musí mít funkční světla, neb se bude dojíždět za tmy!.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz /Dalším podnikem MČR v crosscountry rally bude 05.-06. 8. 2005, slovenská Matador crosscountry rally - ZLATÉ MORAVCE. Závod je započítáván do mistrovství Slovenska, mistrovství České Republiky, Česko - Slovenské trofeje a je vypsán pro následující vozidla: Skupina T2 - Sériové terénní vozidla, Skupina T1 - Upravené terénní vozidla, Skupina TH - Sériové terénní vozidla / národní skupina

Číst dál...

Celý článekPrvní soutěž MČR se uskutečnila konečně taky na území Česka. Organizátoři se snažili udělat soutěž tak, aby zaujala nejen jezdce, ale taky diváky. Protože většina startovního pole pochází z Moravy, dlouho se příznivci cross county rally těšili na domácí soutěž. Slavnostnímu zahájení předcházel prolog, který měl určit startovní pořadí do sobotní, první etapy.

Číst dál...

Celý článek Vyzkoušet si, jaké je to závodit v písečných pouštních podmínkách a připravit se tak na start na legendární dakarské rallye, s tímto cílem se postaví motocyklista David Pabiška na UAE Desert Challenge, šestý díl Světového poháru v cross-country. Vytrvalostní etapový závod se uskuteční ve Spojených arabských emirátech od 7. do 11. listopadu. "Bude to můj první větší kontakt s pouští.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Tak už to začalo!!! Sedíme v Dubai International Marine Club v klimatizovaném tiskovém centru. Klimatizace je nezbytná výbava každé budovy protože teplota venku dosahuje 35 stupňů ve stínu. Vyřizujeme formality po příletu, povinná víza a hledáme ubytování v hotelu v rozumné cenové relaci. Bydlíme přímo v centru. Zázemí závodu je vzdáleno asi půl hodiny cesta směrem na Abu Dhabí. Pro příští dny a pro závod samotný, který se po startu přesouvá do oázy v poušti, jsme si pronajali velké terénní vozidlo.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / Od našeho zpravodaje dorazila zpráva s malou chybou kodování. Podle oficiálních zpráv ještě v tento okamžik nemůžeme upřesnit pořadí pro zítřejší etapu.Víme však ji,ž že jezdec domovského SP Moto teamu z Liberce startuje do další etapy ve středu startovního pole. Dle slov mechanika teamu Petra Poláka vše probíhá dle plánu.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / 9.11. 2005 - Prolog závodu se konal na rovinaté písčité stavební ploše v oblasti velkého obchodního centra 5 km za Dubajem směrem na Abhu Dabi. Start prologu byl stanoven na odpolední 16 hodinu. Trať byla jenom rovinatá a točila se kolem sloupů vysokého napětí . Motorky a čtyřkolky startovali v 30 s. intervalu od nejvyšších startovních čísel. Od prvních závodníků bylo jasné že všichni pojedou prolog v jízdní pohodě, tak aby si ozkoušeli své stroje a zahájili závod bez sebemenších komplikací .

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / Etapa zavedla již závodníky do pouštního písku. David Pabiška projel celou etapu bez jediného zaváhání. Počáteční nervozita postupně opadla a po první polovině, kde proběhla uprostřed dun patnáctiminutová pauza z doplněním paliva odjížděl v lepší pohodě. V druhé části si David udržel stejný časový odstup a do další etapy vystartuje ráno po 6 hod 30min.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / David odstartoval po včerejší etapě na 23 místě.Etapa zavedla závodníky ihned po projetí asi pětikilometrové roviny přímo do velkých písečných dun a až do konce etapy se trasa proplétala pískem až do cíle Moorebu.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / Start etapy byl za tmy v šest hodin ráno. Etapa začínala 53 km přejezdem z bivaku Moreeb na start.Na 175 km bylo tankovací a servisní místo s 15 minutovým prostorem na tyto činnosti, David přijíždí ze stejným časovým odstupem ale ze značně poškozenou přední části motocyklu.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / Po velmi náročné včerejší etapě byl start stanoven na 6hod 30 min. Motocykl se podařilo zcela opravit a tak David vyrážel na trať bez technického problému. Ani včerejší velmi těžký pád nezpůsobil žádné zdravotní problémy. Trať zavedla závodníky do pouštních dun v okolí bivaku. Po první části trati David přijíždí v první desítce závodníků. Po natankování a kontrole motocyklu vyráží do druhé poloviny tratě. Druhou část zajíždí velmi dobře a celkově v etapě zaujímá 11 místo. Po celkovém součtu ze všech etap se David posouvá na 11 místo v konečném pořadí.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837780
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
970
2007
2977
26791
75031
3479887

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:27:12

Back to Top