05.jpg

Cross country rallye 2006

Francie má také svůj náročný 24 hodinový maratón, který se zde jezdí pod názvem 24 heures 4x4 de France! Mitsubishi OFFROADSPORT CZ team tam minulý čtvrtek odjel na další náročný test svého vozu Mitsubishi Pajero Di-D.

Číst dál...

Celý článekMarocká Rallye ORPI (dříve Rallye Atlas) je součástí Světového poháru FIA v Cross Country, a tak se jí účastní buď ti, kterým jde o světové body (tedy reprezentace továrních týmů), nebo ti, kdož chtějí testovat a trénovat před Dakarem, anebo ti, kdo si nemohou z finančních důvodů Účast na Dakaru dovolit.

Číst dál...

Celý článekJak již z našich stránek víte, dnes odstartuje 7. ročník Orpi Maroc, která je součástí seriálu Mistrovství světa v Cross Country Rallye. Včera, 30. května proběhly v marockém Erfoudu technické a administrativní přejímky, na které dorazily i tři kamióny přihlášené v kategorii T4. Souboji dvou tatrovek (300 - Tomečkovy a 301 - Lopraisovy) se bude snažit sekundovat italská posádka Unimogu (startovní číslo 302).

Číst dál...

Celý článekZahajovací soutěží sezóny v Cross Country Rally 2006 se stala začátkem května rally u Bratislavy, tradičně v okolí vodního díla Gabčíkovo. Bezmála 300 km čekalo v jednom dni na soutěžící, kterých se letos sešlo poskrovnu a tak bylo soutěžní pole doplněno jezdci na čtyřkolkách.

Číst dál...

Celý článekDruhým podnikem Českého mistrovství v Cross Country Rally se stala maďarská soutěž se startem v Budapešti a cílem v prostoru Komáromu a Taty. Maďarské soutěže mají jistou tradici a svou organizací se poněkud liší od těch ostatních. Jestliže loňský podnik Hungarian Baja někdo v textu komentáře nazval maďarským gulášem, jaký by měl být tento pokrm nevím.Závod se postupně měnil v branně orientační závod v blátě, jehož výsledky se dotvářejí po soutěži na široké diskusní platformě.

Číst dál...

Celý článekSe zpožděním se vracíme k velmi smutné události, která poznamenala konec pouštní Rallye ORPI Maroc. V poslední etapě havaroval pilot továrního týmu Mitsubishi Nani Roma a při nehodě zahynul jeho navigátor Henry Magne (53). Tým Mitsubishi na znamení účasti stáhl všechny své vozy ze soutěže.

Číst dál...

Celý článekJe doba dovolených a tak i my máme volno. Proto i následující série článků bude publikována s mírným zpožděním... Mitsubishi OFFROADSPORT CZ team úspěšně zvládl první den na Baja Espana 2006. I když se startovalo po osmnácté hodině teploty stále atakovaly 35°C.

Číst dál...

Celý článek Mitsubishi OFFROADSPORT CZ team má v cíli dnešní etapy oba vozy po náročných rychlostních testech a více jak 400 km závodu bude zítra pokračovat v boji o evrposké body. Dnešní den začal pro posádky terénních vozů v devět ráno, kdy staroval Marc Blazquez z rampy před stadiónem Santiaga Bernabeu v Madridu. Chvíli poté se do závodu zapojil i Mirek Zapletal a po dalších 25 minutách odstaroval i Zdeněk Pořízek.

Číst dál...

Celý článekMitsubishi OFFROADSPORT CZ team má ve hře již jen jedno auto, ale problémů v náročných dvou RZ, které měřily dohromady 536 km, měli všichni účastníci více než dost. Slibné umístění naší posádky Zapletal – Janáček po prvním dni dávalo šance a naděje na zajímavý výsledek v tomto náročném závodě, ale ty se po 245 km rozplynuly... Ale popořádku!

Číst dál...

Celý článekMitsubishi OFFROADSPORT CZ team nakonec dokončil náročnou Baja Espana bez technických problémů. Závěrečná 122 km dlouhá RZ již nepřinesla žádné zásadní změny. Poté co se na voze Mirka Zapletala během sobotního odpoledne vyměnila převodovka a přední tlumiče, pokračovala posádka Zapletal – Janáček v tomto závodě již jen v kategorii Trophee Aragon.

Číst dál...

Celý článekS Alešem Lopraisem jsme se poprvé potkali až při Dakaru 2006. Každý si zvykl v kabině Tatry vídat jeho strýce Karla, ale při překvapivé účasti týmu na Marocké rallye letos v červnu přišla změna. Po navigátorské zkušenosti z Dakaru se Aleš objevil na pozici prvního řidiče. Tatra sice nakonec do cíle o technických problémech nedojela, ale marocká účast byla hlavně kvalitní test session, a to jak pro žlutý speciál, tak pro kompletní lidský element v něm, takže jsme si o rallye v krátkosti popovídali...

Číst dál...

Celý článekPo krátkém rozhovoru s Alešem Lopraisem se na řadu dostává i pilot vítězného kamionu marocké rallye Tomáš Tomeček. Přestože byl jeho vůz nakonec jediným kamionem, který rallye dokončil, nešlo o protrpěné vítězství – naopak. Kromě druhé etapy ve všech etapách dokázal Tomeček porazit druhou Tatru řízenou Alešem Lopraisem a vítězství mu tedy poprávu náleží.

Číst dál...

Celý článekMitsubishi OFFROADSPORT CZ team zvítězil v dalším podniku Mistrovství ČR a upevnil si průběžné vedení v šampionátu. Vyhrál také ve třídě T1 diesel a přivezl stříbrný pohár v absolutním pořadí dobře obsazené Hungarian Baja, která se jela tento víkend v okolí Vezsprému.

Číst dál...

Celý článekKonec prázdnin, v Maďarsku CCR svátek. Po nevalných zkušenostech se soutěžemi Cross Country v Maďarsku z předešlých období, jsme se snažili udělat maximum pro zdárný průběh třetí soutěže Českého mistrovství. Přehledně uspořádaná soutěž mezi Veszprémem a Szekesfehervárem nadchla mnohé a především napravila reputaci maďarských organizátorů. Pamatovali téměř na vše. Od fungujícího zdravotního zabezpečení, po přímé přenosy do TV z jedoucího vozu, či kamery na vrtulníku.

Číst dál...

Celý článekUž počtvrté se sejdou jezdci Cross Country Rally ve Vsetíně, aby pokračovali čtvrtým dílem letošního seriálu Mistrovství České republiky. Na trati dlouhé 200 km absolvují soutěžící během sobotního dne bez mála devadesát kilometrů rychlostních testů. Startovní pořadí do soutěže určí páteční prolog, který se pojede již tradičně na stadionu TJ MEZ Vsetín na Ohradě.

Číst dál...

Celý článekDrsná francouzská prověrka dopadla na výbornou a hned následující víkend potrvdil Mitsubishi OFFROADSPORT CZ team letošní suverenitu v domácím šampionátu ve Vsetíně, kde zvítězil v absolutním pořadí MČR CCR – Internext rally 2006. Tým tak jde za svým cílem Mistra ČR a opět zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí letošní sezóny.

Číst dál...

Celý článekZdravíme z Portugalského Portalegre, kde se jel poslední závod evropského poháru Baja. Zdejší Baja Anta Da Serra patří k těm nejnáročnějším a na startu bude stát více jak sto vozů, stopadesát motorek a osmdesát čtyřkolek… V dalších článcích se postupně dozvíte, jak jsme dopadli.

Číst dál...

Celý článekV sobotu před polednem odstartovala jubilejní dvacátá Baja Anta Da Serra prologem nedaleko městečka Portalegre. Do bojů se nakonec zapojilo 94 vozů v kategoriích T1 a T2 a dalších téměř 40 vozů v národních třídách B a C.Náš tým prošel technickými přejímkami bez problémů a tak dnes stály oba vozy na startu. Se startovním číslem 347 odstartoval Mirek Zapletal a Míla Janáček a s 373 pak Zdeněk Pořízek a Přemysl Korejz.

Číst dál...

Celý článekDnešní druhá etapa pořádně zamíchala prologem rozdané karty. Nejnáročnější den této Baja má za sebou úspěšně i posádka Zapletal – Janáček. Mezi vozy které dnešní den nedokončili bylo i mnoho favoritů a mezi nimi bohužel i naše druhá posádka Pořízek – Korejz.

Číst dál...

Celý článekZávěrečná RZ nepřinesla žádné dramatické změny v pořadí prvních pěti vozů. Naše posádka Míra Zapletal a Míla Janáček dojeli na skvělém třetím místě a potvrdili tak své vítězství ve třídě T1 diesel a páté místo v absolutním pořadí.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837785
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
990
2007
2997
26811
75031
3479907

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:28:49

Back to Top