01.jpg

Cross country rallye 2008

Image Dvanáct afrických etap mezi marockým Nadorem a senegalskou metropolí Dakarem ozdobí pouštní Africa Race. Po soudním k.o. nakonec byla nalezena cesta, jak závod uskutečnit.

Číst dál...

Image Dosti neobvyklý vývoj nabraly události kolem závodu souběžně konaného s dakarskou rally, jíž se zúčastní všechny české týmy. Rozhodnutím francouzského soudu z 5. prosince byl totiž vydán zákaz konání Africa Race.

Číst dál...

Image Ve dnech 30. října až 2. listopadu se v Portugalsku nedaleko hranice se Španělskem pojede další závod série Baja a totiž 22. ročník Baja ACP Portalegre 500, který se započítává do poháru FIA BAJAS, kde je Mirek Zapletal zatím na skvělém 6.místě. Na prvním místě poháru je , pro tuto sezonu již neporazitelný, Nasser Al-Attiyah na BMW.

Číst dál...

Image Portugalská rally se stala součástí dakarské série, která se letos nahradila zrušenou dakarskou rally. Na tuto soutěž se pod hlavičkou pražského Off road centra vydal taky Viktor Chytka . V posádce s Lukášem Vacovským startovali s Toyotou LC 80 ve skupině speciálně upravených terénních vozů.

Číst dál...

Image Stephane Peterhansel a Ruben Faria se radovali z premiérového vítězství v portugalské odnoži Dakar Series, pojmenované Pax Rally. Nultý ročník přivedl k tratím velké množství fanoušků na trase z Lisabonu do Portimao. Jak na startu tak v cíli už fanoušci ke své soutěži mohli mířit takřka naslepo, jako na Dakaru.

Číst dál...

Image Pax rally, jak se portugalská soutěž jmenuje, je druhým podnikem Dakar Series, bohužel však bez účasti kamionů, trať by prý pro ně byla úzká. Nicméně bude svědkem největší technické události od dob vstupu Volkswagenu

Číst dál...

Image Po tvrdé práci v posledních několika měsících může portugalský tým Joao Jagos Sports s pomocí Escuderia Castela Branca, který má 44leté zkušenosti s přípravami Cross country, uvést PAX RALLY 2008, která se bude konat 10. – 14. září a spojovat Lisabon s Portimao.

Číst dál...

Image Vynikajícím výsledkem skončil mezinárodní podnik Cross-Country BAJA Hungaria 2008. David Pabiška vyhrál, s motocyklem KTM 450 EXC-R, kategorii do 450ccm a celkově byl v kategorii MOTO na 2.místě za vítězným Jaroslavem Katriňákem (SK)

Číst dál...

Image Úřadující mistr České republiky Cross Country Rally Miroslav Zapletal s vozem Mitsubishi L200 Strakar upevnil o víkendu v maďarském Balatonfüred své průběžné vedení vítězstvím ve vrcholném podniku českého mistrovství Cross-Country Rally Hungarian BAJA.

Číst dál...

Image Všechny rychlostní zkoušky první etapy Hungarian Baja poznaly jediného vítěze, Aleše Lopraise. Na prašných stepích v okolí maďarského Veszprému se jezdec Loprais Tatra Teamu ujal zaslouženého vedení, které zkoušku po zkoušce jen upevňoval.

Číst dál...

Image Maďarská soutěž je prvním rokem oficiálním podnikem kalendáře Světového poháru FIA v cross-country baja soutěžích. Uskuteční se na dvou rychlostních zkouškách v délce 64 a 48 kilometrů, každou z nich posádky absolvují několikrát denně. Loprais Tatra Team vyráží do Maďarska nejen za účelem soutěžení, ale i k testování dílčích inovací, které se komplexně dotkly celého vozu.

Číst dál...

Image Francouz Bruno Saby náhle a překvapivě (žádné oficiální informace o důvodech jsme neobdrželi) ukončil kariéru v dálkových maratónských soutěžích typu Dakar. Jezdec týmu X-Raid BMW odstoupil ze španělské rallye Baja Spain po první speciálce a do druhé páteční zkoušky už nenastoupil.

Číst dál...

Image Ve dnech 22.-24.8. 2008 se na rychlých a prašných tratích vojenského prostoru v okolí Veszprému uskuteční další ročník maďarské Baji, podniku patřícího do oficiálního kalendáře FIA pro Světový pohár v cross country bajas, tedy kratších soutěžích maratónského typu, stejně tak i oficiální součásti českého, slovenského a maďarského šampionátu v cross-country rally.

Číst dál...

Image Letošní Hungarian Baja bude patrně nejlépe obsazenou soutěží , která se kdy započítávala do Mezinárodního Mistrovství ČR v Cross Country Rally. Tato soutěž je dalším pokračováním letošního seriálu českého mistrovství.

Číst dál...

Image To co následovalo po dni volna, bylo téměř nad naše síly a tak se k závěrečné rekapitulaci dostávám až nyní, kdy se částečně probíráme z toho snu a teprve nám začíná docházet, že to všechno již skončilo. Naštěstí pro naše barvy šťastně, ale pojďme tedy postupně jednu etapu od druhé!

Číst dál...

Image Dnes máme v Turfanu v Číně volný den. I když volný zrovna není. Během uplynulých deseti etap jsme museli denně překonávat velké vzdálenosti a prakticky není příliš mnoho času dát údržbě auta tolik co by si zasloužilo. Proto se v tuto chvíli pilně pracuje na našem MANu.

Číst dál...

Image Nyní jsme již v Číně a máme za sebou úspěšný přechod hranic (asi 6h byrokracie a kontrol všeho možného), RZ bez problémů na 11. místě, celkově jsme již na 10. Více v den volna, nyní se můžete začíst do toho co se do včerejška událo!

Číst dál...

Image Po dnešní etapě, která vedla Ajaguzu do Karamaj a měřila 528 km , z toho jen 82 km speciálky, se Mirek Zapletal přehoupnul do první desítky v kategorii kamionů ze včerejšího 14. místa. Martin Macík bohužel v závodu dále nepokračuje. Mezi motorkáři stále vede slovák Jaro Katriňák s náskokem téměř půl hodiny. Náš Dušan Randýsek je celkově pátý. Pepa Macháček je 30, ve čtyřkolkách však tradičně první.

Číst dál...

Image Nový maratón Reného Metge má za sebou už šest etap a překročením Uralu vstoupil na území Kazachstánu, kde na něj čekají mimořádně rychlé pisty na ruských stepích. Dosavadní průběh poznamenaly dvě tragické události v podobě tragických úmrtí čínského závodníka v osobním voze Xu Lang a francouzského motocyklisty Philippa Tonina.

Číst dál...

Image Zdravíme z „Republiky of Tatarstan“, jedné s autonomních oblastí velké Rusy! Nacházíme se na konci třetí etapy, která nás zavedla do městečka Jelabouga. Vezmeme to trochu zkráceně, protože vlastně zatím není moc o čem psát.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837785
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
986
2007
2993
26807
75031
3479903

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:28:33

Back to Top