06.jpg

Cross country rallye 2009

Image I když se závod Erg Oriental tváří jako amatérský, v ničem si nezadá s ostatními dálkovými rallye. Samo o sobě hovoří i to, že se jedná již o 28.ročník této saharské rallye a zvláště pak v náročnosti terénu mnohé slavnější závody naopak předčí.

Číst dál...

Image Dalšího historického úspěchu dosáhl český závodník, čtyřnásobný domácí mistr v Cross Country Rally Miroslav Zapletal. V nejlepší sezóně své kariéry dokázal vybojovat titul vicemistra Evropy! Titul mistra získal Rus Boris Gadasin, třetí příčka patří nizozemskému jezdci Tonnie Van Deijnemu.

Číst dál...

Image Dnešní průjezdy rychlostní zkoušky začínaly pár kilometrů za Zagorou uprostřed obrovské ploché a kameny poseté pláni, lemované horami v dáli. Tento terén byl pro nás jako stvořený, protože jsme měli „volné pole působnosti“ pro pohyb podél trati.

Číst dál...

Image Miroslav Zapletal je perfektně připraven na velkou bitvu, která rozhodne o majiteli titulu celého šampionátu cross country rallye. Baja Portalegre v Portugalsku je totiž posledním závodem International Bajas Series a také nejlépe obsazená. Miroslav Zapletal v současné době okupuje s 27 body druhé místo a na vedoucího Borise Gadasina ztrácí pouhé 3 body.

Číst dál...

Image V tomto příspěvku Vám přiblížíme pohled na rallye Shamrock ne očima naší posádky, ale fanoušků, kteří se do Afriky vydali po vlastní ose. Díky nim si zde můžete přečíst nejen zajímavé postřehy, ale také přímo pocítit atmosféru rallye prostřednictvím videa z 1. etapy.

Číst dál...

Image Poslední podnik domácího šampionátu v Cross Country Rally – 7. ročník Internext Rally ve Vsetíně potvrdil zasloužený zisk titulu pro posádku Zapletal – Ouředníček z týmu OffroadSport. Úspěšní Češi z posledního ročníku Rallye Dakar nenechali o prvním říjnovém víkendu nikoho na pochybách, že si do Vsetína dojeli pro vítězství.

Číst dál...

Image Silk Way Rally je za námi, ale stojí za to, zavzpomínat na slavné znovuobjevení Hedvábné stezky v novodobé éře dálkových motoristických maratónů. Měla to být velká sláva. Poprvé od roku 1907, kdy se uskutečnila i na dnešní dobu monumentální automobilová jízda Peking-Paříž, mělo dojít k jejímu znovuobjevení.

Číst dál...

Image Víkendová Baja Slovakia přinesla Miroslavu Zapletalovi s Tomášem Ouředníčkem první místo v českém šampionátu. Tato dvojice tímto získala již druhý titul v letošní sezóně.Rychlý návrat z předčasně ukončené Silk Way Rally se tak Miroslavu Zapletalovi vyplatil.

Číst dál...

Image Závěrečná speciálka už nemohla na celkovém pořadí nic změnit, nepočítala se totiž do něj. Přesto mohla mít fatální následky na pořadí špičky kamionů, neboť i krátkou speciálku poznamenala vážná havárie Gerarda de Rooye

Číst dál...

Image Pozor zvířata! Tato zmínka se objevila v roadbooku pro závodníky i asistenci při dnešní dlouhé etapě. Nakonec, vede přes největší vnitrozemskou zemi světa – Kazachstán. (2 717 300 km²). Protože jsme smíšená slovensko-česká posádka, máme to ještě pestřejší.

Číst dál...

Image

Velmi slibně rozjetou pátou etapu Silk way Rally Alešovi zbrzdila oprava řízení. ztrátu z ní se podařilo do konce etapy dohnat jen částečně, a taky je celkově Aleš jen těsně čtvrtý.

Číst dál...

Image

Jako bychom byli v patagonských etapách letošního ročníku Dakaru v Jižní Americe. Tzv. feš-feš nás zasypává takřka na každém kroku etapy. Narůstající teplota, navigační lahůdky, kamení a k tomu neskutečná a nekončící šílená honička v kategorii kamionů.

Číst dál...

Image

Horké chvíle v páté etapě závodu dakarské série Silk Way zažila posádka Czech Dakar Teamu Jiří Janeček a Dušan Kunovský. I když první měřeným bodem projela na 26. místě stačila v této etapě dvakrát zabloudit a k tomu ještě málem havarovala.

Číst dál...

Image

Aleš Loprais zajel ve čtvrté etapě zatím nejlepší výsledek na Silk Way Rally. Druhým místem v etapě porazil de Rooye a Mardějeva a po potížích Čagina se dostal na celkové třetí místo.

Číst dál...

Image

Beyneu - Janaozen, 424 km dlouhý speciál a 55km spojovacích tratí, to dnes čekalo na závodníky Silk Way rallye 2009, která se ještě stále jede na území Kazachstánu. Včera večer byla na rallye první těžká nehoda ruské posádky s číslem 137 Biryukov - Kniga, jedoucí s Mitsubishi L200.

Číst dál...

Image Dnešní náročná etapa začínala brzy ráno. Závodníci se mohli těšit na dávku 580-ti ostrých kilometrů v krásné přírodě okolo Kaspického jezera. Miroslavu Zapletalovi s Tomášem Ouředníčkem se podařilo projet prvním kontrolním bodem jako dvanáctí a druhým projeli dokonce devátí. Dařilo se jim i předjíždět.

Číst dál...

Image Zkouškou techniky, pilotů a jejich navigátorů, to byla dnešní nejdelší speciálka (580km) na území Kazachstánu. Závodníci a jejich doprovody si dnes museli přivstat, budíček okolo 3 – 3,3hod. Některé asistenční kamiony se vydali již v noci, po příjezdu do Ouralsku, na dlouhý, pro asistence 948km, přejezd do Beyneu, zhruba 70km od hranic s Uzbekistánem.

Číst dál...

Image Etapa do Bejneu podle očekávání znamenala změny v celkovém pořadí. Po skvělém úvodu a problémech s dodávkou paliva ji Aleš Loprais nakonec dokončil na 5. místě a stejnou pozici zaujímá i celkově. Štěstí v neštěstí nakonec pomohlo a Aleš zůstává nejen v soutěži, ale i na solidní příčce, která je do dalších etap kvalitním základem.

Číst dál...

Image Takhle vypadalo posledních pár měsíců od představení našeho týmu v Brně na Autosalónu. Celá sekce týmu truck makala dnem i nocí na vývoji a stavbě nového trucku. Vzhledem k intenzitě činnosti na stavbě auta šlo vše stranou.

Číst dál...

Image Trojnásobný mistr Cross Country rallye a čerstvý vítěz maďarského šampionátu Miroslav Zapletal vyrazil se svým dakarským navigátorem Tomášem Ouředníčkem na nadcházející podnik Dakarské serie, Silk Way Rally.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837793
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1010
2007
3017
26831
75031
3479927

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:30:14

Back to Top