03.jpg

Cross country rallye 2010

Image Konec roku Arnaud Debron stráví, podobně jako předchozí dva roky, v Africe. Opět se nechal zlákat vábením černého kontinentu, na který vyrazí ve společnosti Jean-Noël Juliena. Spolu budou tvořit jednu z posádek soutěže Africa Eco Race 2011.

Číst dál...

K tomu, aby si někdo pamatoval poslední vystoupení Land Roveru na tratích českého mistrovství musí být pamětník. Stalo se to ve Vsetíně v roce 2005. V roce 2005 startoval tento vůz sporadicky na soutěžích v Česku a Maďarsku. Jeho poslední vystoupení se odehrálo právě na československém projektu soutěže ve Vsetíně a Terchové.

Číst dál...

Sezóna 2011 se stane zlomová pro maratónský truckový rallysport. Sporadicky se v nedávné minulosti objevily trucky na terénních soutěžích v lokalitě střední Evropy. Na náhradním podniku za Dakar 2008 CEZ, to dokonce byla celosvětová špička. V dalších letech se trucky objevily na maďarské a slovenské Baji.

Číst dál...

Devátou sezónou pokračuje Cross Country rallye v České republice. V současné době se sestavuje kalendář na příští rok. Ten by se měl sestávat ze šesti podniků, z nichž pouze jeden se odehraje na území naší republiky.

Číst dál...

Kromě mimořádně úspěšné posádky Juraje a Daniely Ulrichových se pod hlavičkou Raid Adventure Teamu v roce 2010 představila i dvojice jezdců v kategorii "quad", Rudolf Sajan a Sandra Ulrichová, kteří taktéž dosáhli v končící sezóně vynikajících výsledků.

Číst dál...

Už osmý ročník této soutěže se v tomto víkendu odehrál v okolí Vsetína. Kopíroval ročník 2008 s drobnými modifikacemi z toho jednu vynucenou počasím.

Číst dál...

8. ročník Internext Rally Vsetín, který se konal první říjnový víkend, byl posledním závodem sezóny 2010. Výsledky tohoto podniku rozhodly nejen o vítězi mistrovství českého, ale i polského a vítězi CEZu. Po čtyřletém kralování Mirka Zapletala, přechází titul mistra ČR v Cross - Country Rally do železných rukou Zdeňka Pořízka.

Číst dál...

Image 8. ročník Internext Rally Vsetín, je posledním závodem sezóny, ve kterém se rozhodne o mistru České republiky v Cross – Country Rally. Také se zde dozvíme výsledky Zóny v kategorii T1.

Číst dál...

Image Zítra odstartuje prologem osmá edice terénní rallye, jako MMČR, mistrovství Polska a Centrální evropské zóny. Kompletní Višegrádská čtverka se zde schází na startu. V kategorii T2 jede již jistý vítěz evropské trofeje Slovák Juraj Ulrich. Na čarách s ním jedou Poláci, kde především Wieclawek je kandidát v této skupině na vítězství.

Číst dál...

Image Osmá etapa druhého ročníku Silk Way Rally zavedla startovní pole z Maykopu do Soči. Motory nakonec definitivně ztichly ve městě Krasnaya Polyana, epicentru Zimních olympijských her 2014. Po dvěstětřiceti kilometrech spojovací etapy čekalo na závodní posádky závěrečných šestnáct ostrých kilometrů zakončených stodevětadvaceti kilometrovým přejezdem do Parc fermé.

Číst dál...

Image Silk Way Rally je u konce - má nečekaného vítěze Eduarda Nikolajeva, na Aleše Lopraise zbylo po kvalitním a bojovném výkonu čtvrté místo. Poslední, osmá etapa měla na programu pouze 16 kilometrů speciální zkoušky. Na Dakaru šlo obvykle o „mávací“ etapu kolem Růžového jezera, nicméně v případě letošní Silk Way Rally šla legrace stranou.

Číst dál...

Image Aleš Loprais obsadil v 7. etapě druhé místo za vítězným Čaginem, ale především dokázal najet půl hodiny na Franze Echtera a dostat se před něj v celkovém pořadí Silk Way Rally. Před sedmou etapou nebylo ještě nic rozhodnuto a pořadatelé nakonec neměnili pořadí předešlého dne avizovaným vyškrtnutím problematických úseků, kde řada elitních posádek ztrácela stopu a dostávala se do navigačních obtíží.

Číst dál...

Image Šestá etapa druhého ročníku Silk Way Rally se jela z Astrakhanu do Elisty. Po stočtyřech kilometrech spojovací etapy čekalo na zbývající posádky třistadevadesátčtyři ostrých kilometrů, po jejichž absolvování následoval dvoukilometrový dojezd do bivaku v Elistě.

Číst dál...

Image Příliš mnoho se toho událo na jednu etapu, v níž Aleš Loprais obsadil velmi dobré 3. místo. Smůla na neobvyklé problémy způsobila, že mu v celkovém pořadí příliš nepomohlo. Pořadatelé Silk Way Rally poodhalili své karty. Doslova likvidační úroveň etap spolu s enormní navigační náročností, do níž se chytají i světová esa, má vytvořit punc nejtěžšího závodu světa.

Číst dál...

Image Pátá etapa zavedla startovní pole z Volgogradu (dříve Stalingrad) do Astrakhanu. Po stopětatřiceti zahřívacích kilometrech v podobě spojovací etapy následovalo čtyřistačtyřicetšest náročných kilometrů nejdelší rychlostní zkoušky rallye zakončených třináctikilometrovým přejezdem do bivaku na břehu Kaspického moře.

Číst dál...

Image Pouště v deltě Volhy? Ano, je to možné, pouštní etapa do Astrachani znamenala další velký souboj, z něhož Aleš Loprais po počátečních problémech vybojoval postup o příčku výše. Plných 446 kilometrů speciálky, do níž kamiony odstartovaly nezvykle brzy ráno, znamenalo nejdelší měřený úsek letošní Silk Way Rallye.

Číst dál...

Image Čtvrtá etapa Silk Way zavedla řídnoucí startovní pole z Lipetska do Volgogradu. Sliby pořadatelů se opět naplnily tak závodní posádky čekala po spojovací etapě dlouhé čtyřistatřicetsedm kilometrů extrémně náročná, třistadva kilometry dlouhá speciálka, po jejímž absolvování následoval jedenapadesátikilometrový přejezd.

Číst dál...

Image Po výborném výkonu ve 3. etapě přišla studená sprcha o den později, navigační a technické trable znamenají pád v celkovém pořadí. Aleš startoval do etapy do Volgogradu jako druhý a mělo jít konečně o etapu s vysokým podílem písčitého povrchu.

Číst dál...

Image Třetí etapa vedoucí z Vyazmy do Lipetsku opět dokonanale prověřila techniku i závodní posádky. Stupňující se obtížnost rallye naznačuje, že letošní Silk Way bude co do náročnosti srovnatelná se známou Rallye Dakar.

Číst dál...

Image Třetí etapa do Lipecku v divokém tempu přinsela Aleši Lopraisovi první pódiové umístění v etapě, když za sebou nechal 6 ze 7 Kamazů. Třetí dějství následovalo 218 km dlouhou speciálku po úmorném, téměř 400kilometrovém přesunu.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837785
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
988
2007
2995
26809
75031
3479905

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:28:38

Back to Top