05.jpg

Cross country rallye 2012

Rallye El Chott v Tunisku byla poslední prověrkou pro techniku i posádky olomoucké stáje Czech Dakar Team před lednovým Rallye Dakar.

Číst dál...

Celý Czech Dakar Team se úspěšně dostal do cíle Rallye El Chott. Poslední etapa dovedla konvoj závodníků a asistencí až ke Středozemnímu moři. Etapa hodně připomínala ty z jihoamerického Dakaru. Dlouhé, rychlé a prašné pisty lemované solisky, kde jakékoliv vybočení z trasy mohlo znamenat velké problémy v podobě zapadlého vozu a velkou časovou ztrátu.

Číst dál...

Tak se opět hlásím z cíle předposlední etapy, která nyní celý konvoj závodu dovedla z oázy Ksar Ghilan malou pouštní bouří až do městečka Kebili. Za předešlé dvě etapy se našim truckům podařil stáhnout čas na vedoucí kamión MAN a obě naše posádky se posunuli před něj.

Číst dál...

Dvě etapy bez kontaktu se světem způsobily výpadek v našem zpravodajství. Přinášíme jej tedy se zpožděním. Předešlé dvě etapy typu „maraton“ (bez asistence) prověřily nejen techniku, ale i posádky. 40 km náročných dun zavedlo některé posádky do malé oázy, která se nám stala na jednu noc zázemím.

Číst dál...

Včerejší etapa nepřinesla v celkovém pořadí výraznější změny. Opět bezkonkurenčně zvítězila Tatra Martina Kolomého, které se držel v patách LIAZ Marka Spáčila. Polepšila si také posádka Adama Staňka.

Číst dál...

Tak dnes máme za sebou první „ostrou“ etapu, která nás zavedla až do písků nám známé oázy Ksar Ghilane. Jako první z kamiónů odstartoval Martin Kolomý a jako první také dojel s nejlepším celkovým časem ve všech kategoriích.

Číst dál...

Image Elisabete Jacinto, jazdkyňa tímu Oleoban / MAN Portugal dosiahla na medzinárodnej scéne ďalší skvelý výsledok, na OiLibya Rallye du Maroc obhájila vlaňajší bronz. V záverečnej šiestej etape marockej rally skončil modrý MAN na treťom mieste, čím potvrdil zisk rovnakej pozície aj v celkovom poradí.

Číst dál...

Naše putováni úspěšně pokračuje. Včera jsme v přístavu Genova prošli přejímkami pořadatele. Naše zelená flotila vyplnila celou dlouhou řadu v prostoru vyhrazeném pro technické přejímky. Pozdravili jsme se s našimi závodními přáteli, a to nejen s českých týmů.

Číst dál...

Je pátek 19. října šest hodin ráno, a zhruba ve stejný čas se do ranního ticha ozvalo zaburáceni třech závodních motorů našich speciálů, které čekaly na vyjetí. Jeden vidlicový osmiválec Tatra pod kabinou vozu Tatra oživl ve Vsetíně.

Číst dál...

Image V době kdy vrcholí testy na Dakarskou rally, jsme se rozhodli nezahálet a ještě jednou vyrazit hájit české barvy do zahraničí. Cílovým místem byla MT Rally Drawsko Pomorskie v Polsku. Jednalo se o klasický víkendový podnik skládající se z prologu a třech etap. Tratě byly opravdu zajímavé vedoucí převážně po lesních cestách a tankodromech písčito - bahnitými terény ve vojenském prostoru Drawsko.

Číst dál...

Image V polčase súťaže OiLibya Rallye du Maroc tím Oleoban / MAN Portugal stále bojuje o miesto na stupni víťazov. Z doterajších troch etáp bola Elisabete Jacinto dva razy rýchlejšia než vlaňajší víťaz Miki Biasion.

Číst dál...

Image Druhá etapa OiLibya Rallye du Maroc zaviedla účastníkov do dunových polí oblasti Erg Chebbi. Elisabete Jacinto dokončila etapu na piatom mieste medzi kamiónmi. Rovnaká priečka patrí tímu Oleoban / MAN Portugal aj v celkovom hodnotení. Aj po tomto prepade zostáva cieľ rovnaký; bojovať o pódiové umiestnenie.

Číst dál...

Image V prvej etape OiLibya Rally du Maroc tím Oleoban / MAN Portugal dosiahol tretí najlepší čas spomedzi jedenástich kamiónov v súťaži. Rýchlejšia bola len dvojica favorizovaných kamiónov holandského tímu de Rooy. V spoločnom hodnotení takmer sedemdesiatich automobilov zaznamenala Elisabete Jacinto v cieli štrnásty najrýchlejší čas.

Číst dál...

Image Ani červencová Silk Way Rally se nemohla pochlubit tak kvalitním konkurenčním prostředím jako nadcházející Marocká rallye. Strategický timing těsně před odjezdem velkých týmů na přejímky, výborné časové rozdělení (šestice speciálek na kompaktním formátu dvou bivaků), přiměřený rozměr a jedinečná atmosféra afrických reálií z ní dělají událost hodnou pořádného zřetele.

Číst dál...

Image Na rozdíl od ostatních teamů kde už finišují přípravy na slavný Dakar sezona Svoboda Tatra Teamu se pomalu začíná chýlit ke konci. Ale ještě konec není, stále se po Evropě koná spoustu zajímavých soutěží, které není špatné navštívit.

Číst dál...

Image Len štrnásť dní od úspešného vystúpenia v Maďarsku, dubajský tím Yahya Al Helei a slovenský Raid Adventure Team pokračovali v spolupráci na ďalšom podujatí Svetového pohára FIA. V poľskom Štetíne sa na štart súťaže Baja Poland postavilo päťdesiat automobilov.

Číst dál...

Image Nějakou dobu to trvalo, ale podařilo se. Po Janu de Rooyovi, který si v roce 2009 střihl africkou derniéru právě na Africa Race, se do Afriky podívá i tovární tým Kamaz Master.

Číst dál...

Slovenský Raid Adventure Team sa uplynulý víkend po prvý raz postavil na štart súťaže Svetového pohára FIA. V piatom podujatí seriálu, maďarskej HunGarian Baja sa s tímovým vozidlom Nissan Navara D40 predstavila zahraničná posádka Yahya Al Helei a Khalid Al Kendi.

Číst dál...

Krátkym prológom bola v piatok podvečer zahájená piata súťaž Svetového pohára FIA HunGarian Baja 2012. Jazdec Yahya Al Helei zo Spojených arabských emirátov, v spolupráci so slovenským Raid Adventure Team-om, v úvodnej rýchlostnej skúške dosiahol najlepší čas v triede produkčných vozidiel.

Číst dál...

Image Aleš Loprais vyhrál 4. etapu Silk Way Rally po mohutném závěru, v němž přespurtoval oba domácí Kamazy, navzdory postupující chřipce a dehydrataci. Skvělý výkon podal i Peter Versluis. Zdálo by se, že šlo o etapu snů, těch vítězných už Aleš Loprais na svém kontě pár má. Ve skutečnosti vůbec nešlo o etapu bezproblémovou.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837784
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
982
2007
2989
26803
75031
3479899

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:28:12

Back to Top