08.jpg

Občanské sdružení Klokočov spolu se závodním týmem T. Tomečka pořádá

BESEDU Africa Eco Race 2015

Ta proběhne 6.2.2015 od 18:00 hodin v hospůdce JAAL Klokočov u Příbora.

V programu bude zahrnuta mimo povídání také videoprojekce. Připravte si na závodníky dotazy, nejlépe související se závodem, na které jistě rádi odpoví.

Vstupné činí pro dospělé symbolických 30 Kč Občerstvení zajištěno, na hojnou účast se těší pořadatelé.

Trasa

1. Stage - Jan 26 Almeria - Nador - Taouirirt (warm-up stage)
2. Stage - Jan 27 Taouirirt - Merzouga 
3. Stage - Jan 28 Merzouga - Tata 
4. Stage - Jan 29 Tata – Smara 
5. Stage - Jan 30 Samara – Boujdour 
6. Stage - Jan 31 Boujdour - Dakhla
7. Stage - Feb 01 Dakhla - Bon Lanuar 
8. Stage - Feb 02 Bon Lanuar – Atar 
9. Stage - Feb 03 Atar - Chinguetti
10.Stage - Feb 04 Chinguetti - Akjoujt
11.Stage - Feb 05 Akjout - Nouakchott 
12.Stage - Feb 06 Nouakchott – St.Louis 
13.Stage - Feb 07 St.Louis - Lac Rose
14.Stage - Feb 08 Lac Rose - Lac Rose

 

Je zabaleno, naloženo, nyní už čeká Ollie Roučkovou a Vype Racing Team jen dlouhá cesta do Španělska, kde je bude čekat přejímka strojů a pak už jen - děj se vůle čtyřkolkářská. Intercontinenatal Rally po stopách původního Dakaru startuje už 26. ledna.

 

Číst dál...

Dvanáctá etapa sice již nerozhodovala o výsledcích Africa Eco Race 2015, o to více si ji ale všichni závodníci užili. Slavnostní cíl totiž organizátoři nemohli naplánovat jinam, než k Růžovému jezeru poblíž senegalského Dakaru. PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka skončil v konečném hodnocení kamionů na třetím místě, mezi auty pak celkově šestý.

Číst dál...

Dlouho před startem Africa Eco Race 2015 bylo jasné, že cesta Tomečkovy 100% Tatry za čtvrtým triumfem na africké půdě bude tentokrát hodně obtížná. Kromě rychlé Elizabete Jacinto a dalších pilotů se mu do ní totiž postavil tovární tým ruského Kamazu. Zatímco Tomeček si na cestu do Dakaru přibalil navigátora Ladislava Lálu a asistenční kamion se dvěma mechaniky, Kamaz přijel se dvěma ostrými vozy a třicetihlavým týmem. Dlužno dodat, že čeští mechanici Jaroslav Žerdík a Leopold Paďour se kromě Tomečkovy tatry starali ještě o dvě tatry balais, sběrné vozy, které pořadatelům už tradičně dodal rovněž Tomečkův tým (za jejich volanty seděli Petr Foltýn a Petr Kostelník).

Číst dál...

Závěrečnou jedenáctou etapu Africa Eco Race 2015 z Toueily do Saint Louis dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako třetí kamion těsně za tandemem ruských Kamazů. V konečném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 třetí místo mezi kamiony a šesté místo celkově. Jedenáctá rychlostní zkouška z Toueily do Saint Louis nabídla 202 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku. V duchu letošního ročníku se jednalo o velmi rychlou speciálku, ve které se dalo spíše ztratit než získat. Tomečkova tatra startovala do etapy jako čtvrtý kamion a navzdory rychlému profilu tratě dokázala bezchybnou jízdou dojet MAN Elisabethe Jacinto.

Číst dál...

Cílem desáté etapy Africa Eco Race 2015 z Akjoujtu do Toueily projel PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako čtvrtý kamion. V průběžném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 i nadále třetí místo. Desátá rychlostní zkouška vedoucí z Akjoujtu do Toueily nabídla 342 kilometrů a v duchu letošního ročníku se jelo většinou opět s plynem na podlaze. Po včerejším vítězství startoval Tomeček do etapy jako první kamion, hned za dvěma nejrychlejšími auty. Až do CP1 na osmdesátém kilometru bojovali Tomeček s Lálou o další etapové vítězství. Průjezd prvním dunovým polem zvládl Tomeček navzdory nezáviděníhodné roli prvního kamionu najíždějícího stopu bez větších problémů. Na samém konci dunového pole překvapilo posádku jedno nebezpečné místo.

Číst dál...

Devátou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Akjoutu proletěl PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako nejrychlejší kamion. V průběžném hodnocení figuruje tatra se startovním číslem 400 na třetím místě. Devátá rychlostní zkouška vedoucí z Azougui do Akjoutu nabídla 391 kilometrů a jelo se opět na plný plyn. Sportovní ředitel soutěže René Metge během večerního briefingu upozorňoval na náročnou navigaci a průběh etapy mu dal za pravdu.

Číst dál...

Osmou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Azougui dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka mezi kamiony jako pátý. V průběžném hodnocení Tatra se startovním číslem 400 propadla na třetí místo. Osmá rychlostní zkouška vedoucí z Azougui do Azougui byla v podstatě smyčkou, což byla dobrá zpráva pro všechny asistence, které tak strávily celý den v bivaku. Na programu byla nakonec namísto původně plánovaných 358 km "jen" 345 km dlouhá rychlostní zkouška. Do náročného dunového pole začínajícím na pětašedesátém kilometru dokázal Tomeček sjet favorizovaný Kamaz 401. Duny projela Tatra se startovním číslem 400 velmi dobře a vše se zdálo být v nejlepším pořádku.

Číst dál...

Strana 1 z 2

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837793
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1011
2007
3018
26832
75031
3479928

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:30:23

Back to Top