Většina mediálních výstupů z dálkových soutěží popisuje průběh a výsledky etap, případně další zajímavé informace související se závodem a atmosférou okolo něj. Poutavé příběhy se přitom mnohdy odehrávají i mimo světla ramp.

Organizační tým stojící za AFRICA ECO RACE® dělal dnem i nocí vše pro to, aby byl závod pro všechny jeho účastníky co možná nejbezpečnější a aby se maximum posádek dostalo až do cíle u Růžového jezera poblíž senegalského Dakaru. Pokud nemohou vzlétnout vrtulníky, tak se s ohledem na bezpečnost jednoduše nezávodí, což se letos naštěstí nestalo. Všechny motocykly, automobily, kamiony a asistence jsou mimo jiné vybaveny zařízením Iritrack, které vedení závodu v pravidelných intervalech informuje o přesné poloze každého jednoho účastníka rallye. Co se však děje v okamžiku, když někdo zůstane stát na trati a nemůže pokračovat dál? V tom okamžiku přichází na řadu kamióny Tatra “balai” ("koště"). Kromě závodění poskytuje Tomáš Tomeček pořadatelům i logistickou podporu s vozy Tatra 815 6x6 upravenými na tzv. "terénní odtahovky". Sběrné vozy “balai” uzavírají závod a doslova dnem i nocí poskytují posádkám v nouzi pomoc. Mezinárodní česko-holandské složení posádek obou vozů “balai” navazuje na osvědčený model z předchozích ročníků.

Číst dál...

Růžové jezero. Dakar. Senegal – Žádný „píár“ článek.

Na břehu Růžového jezera v Dakaru, dnes Tomáš Tomeček s navigátorem Ladislavem Lálou, na vzduchem chlazené Tatře, oslavili druhé místo v kategorii kamionů. Dokázali porazit vůz Kamazu. Dokázali se poprat s nepřízní a dojet s minimální materiální asistenční podporou. Dokázali to na co jsou, nejen, tatrováci hrdí po třicet let. Dokončit se ctí jednu z nejtěžších dálkových soutěží Africa Race. Úsilí, umění improvizace a zkušenosti posádky i mechaniků navázalo na historii a stává se součástí historie.

Dakarské soutěže jsou naprosto unikátní a anomální. Není mnoho sportovních disciplín, kde spolu startují soukromé, amatérské posádky s těmi továrními. Není mnoho soutěží, kde když zatnete zuby, tak můžete bojovat s těmi nejlepšími. Zvítězit pravděpodobně nemůžete, ale kdo ví jak kolo bude štěstěny nakloněno. Poprvé to začalo být viditelné v roce 1985. Tovární teamy začaly dominovat nad těmi ostatními. Ti ostatní si uvědomili, že porazit je, znamená si šáhnout hodně daleko za hranice svých možností. Jít za hranu, kde už je to opravdu o hubu. Jánu Zaťkovi motorka přelétla přes hlavu v poslední etapě a rány si bude lízat ještě nějakou dobu. Tlačil moc, ale nešlo ubrat. Vždyť nedostižitelný Ullevalseter byl už tak blízko. Za tu chvíli co ho znám jsem si jist, že by to Jáno znova podržel, kdyby dostal novou příležitost vrátit čas.

Číst dál...

Závodní posádka Promet/Excalibur dokončila poslední závodní etapu letošního Africe Eco Race 2016. Výsledkem je vynikající druhé místo v celkovém pořadí kamiónů. Jediným, koho Tomáš Tomeček nedokázal porazit, byl jeden ze dvou továrních Kamazů. Dnešní etapa měřila 207 kilometrů a vedla převážně po písčitých cestách kolem mauretánského města Akjut. Závodní posádka ji zvládla projet bez výraznějších problémů a uzavřela tak vynikajícím výsledkem letošní ročník tohoto dakarského závodu. Zítra je slavnostní defilé u Růžového jezera v Dakaru.

Číst dál...

Pilot Tomáš Tomeček s navigátorem Ladislavem Lálou dnes vybojovali druhé etapové vítězství v kategorii kamionů v řade. Hodně písčitá etapa s dunovými poli dala zabrat mnoha závodníkům. Tatra Promet/Excalibur teamu zvládla všechny nástrahy bez výraznějších problémů a s největší pravděpodobností se naše posádka posouvá na celkové druhé místo v této kategorii. Bohužel to není možné potvrdit. Oficiální výsledky nejsou v době psaní k dispozici. Team Kamaz měl dnes vážné problémy se svým kamionem se závodním číslem 402, který se v etapě zastavil s pravděpodobnou poruchou motoru. Zítra závod Africa Eco Race 2016 čeká poslední závodní etapa dlouhá 207 kilometrů.

Číst dál...

Strana 1 z 5

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837782
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
977
2007
2984
26798
75031
3479894

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:27:48

Back to Top