05.jpg

Celý článek Od roku 1977 súťažiaci Claude Arnoux patrí medzi najskúsenejších, dodnes jazdiacich pretekárov. Má za sebou viac ako 200 pretekov v Európe aj v Afrike, 6-krát sa zúčastnil Rally Tuniska a na Dakare štartoval tento rok už po dvatsiaty krát!

Číst dál...

Tomečkova Tatra / pro Dakar 2002 Tým Tomáše Tomečka se již nachází v poslední fázi příprav. Během minulého týdne bylo dokončeno lakování nástavby a její montáž, a tak mohl tým o prvním prosincovém víkendu vyjet k "ostrým" testovacím jízdám kompletně připraveného vozu.

Číst dál...

Cesta do ArrasuPřemýšlím o tom již delší dobu. Arras je fajn, ale dostat se tam bude rozhodně složitější než loni do Paříže. I kyž to moc z ruky není. Co stím. Ten problém bude určitě řešit víc fandů, jenže nedá se nic dělat. Problémy se přeci řeší

Číst dál...

Tatra Karla Lopraise Velmi nás potěšila zpráva, kterou oficiálně uveřejnil Tatra marathon team na svých webových stránkách. Tak to vypadá, že máme opět připraveny dvě "ostré" Tatry na Dakar. Vždyť jaký by to pro nás Čechy byl Dakar bez Tater. A tak se pomalu dá říct Tomeček i Loprais připraveni. Již dnes je jasné, že jde Marathon teamu o hodně, nemůže nás ani ve snu napadnout, že to bude Dakar jako v minulosti. Vždyť letos má Karel Loprais možnost zapsat se svým případným prvenstvím do "Zlaté knihy Dakaru". Rozhodně budeme spolu s Vámi vše pozorně sledovat a pokud bude v našich silách, dávat relevantní informace.

Číst dál...

Celý článek Podle nejnovějších informací (od Milana Lopraise) provedl Tatra marathon team pozměnění názvu na TATRA TEAM. Pod tímto názvem je již pro letošní rally Arras-Madrid-Dakar přihlášen.

Číst dál...

Tomečkova Tatra Pohled na soutěžní podobu závodní Tatrovky Tomáše Tomečka. Po celé té dřině přichází další etapa, tou je balení ... Pro ty co se zajímají o vzhled soutěžních vozů, budou určitě velmi zajímavé fotografie ostrého vozu Tomáše Tomečka. Již vidíte verzi připravenou k odjezdu na mathón Arras-Madrid-Dakar.

Číst dál...

Vstupte dále... Poslední fotografie z Tatra Teamu. Příští týden se konají tiskové konference Josefa Macháčka, Tatra Teamu a týmu Tomáše Tomečka.

 

Číst dál...

Čestné kolečko teamu Tomáše Tomečka Čestným "kolečkem" po zkušebním polygonu tým v sobotu ukončil přípravu na nadcházející ročník rallye. Tomáš Tomeček celou přípravu zhodnotil slovy: "Zakončili jsme půlroční intenzivní přípravné období. Udělali jsme maximum a myslím že jsme připraveni dobře. Stavbu nového vozu jsme stihli tak, aby nám zbyl čas na otestování a seznámení se s jeho vlastnostmi. Ovšem rallye je velmi náročná a přes všechny zkušenosti, které máme, je neustále se čemu učit.

Číst dál...

Tak jedem ... 18.12.2001 byla v Průhonicích tisková konference dvojnásobného vítěze Rallye Paříž-Dakar v kategorii čtyřkolek Josefa Macháčka. Již při příchodu k hotelu Slivín jsme mohli omrknout upravený stroj pro letošní marathón, na něm zasednul jezdec a široce se usmíval. Josef Macháček z Dakaru rozhodně obavy nemá. Jak sám prohlásil: "Letenku z Dakaru si koupím až tam dojedu", nechce prostě nic nechat náhodě…

Číst dál...

Tisková zpráva Stejně jako v předchozích dvou letech i v nadcházejícím 24. ročníku světoznámého marathónu Rallye Arras - Madrid - Dakar hájit barvy kopřivnické automobilky TATRA dva samostatné smluvní týmy. Oba byly v důsledku významných změn v pravidlech, týkajících se především konstrukce soutěžních nákladních automobilú, nuceny postavit v dílnách kopřivnické automobilky zcela nová vozidla, respektivě přepracovat konstrukci vozů.

Číst dál...

Tým BR Petrobas Lubrax Již po čtyřiadvacáté se v podvečer 28. prosince vydá na téměř deset tisíc kilometrů dlouhý maraton karavana nejslavnější a nejtěžší rallye světa Arras - Madrid - Dakar.

Číst dál...

Nizozemec De Rooy pojede znova s DAFemPraha - Každý, kdo pamatuje účast Tatry na Dakaru v osmdesátých letech, nemohl zapomenout na holandského hromotluka Jana de Rooye, který brázdil pouště s velesilným speciálem DAF Turbotwin. Před 14 lety se de Rooy z Dakaru stáhl, ale myšlenka na návrat byla hlavně v posledních třech letech velmi silná. Takže - De Rooy a DAF jsou zpět.

Číst dál...

Ahoj z Arrasu ... Tak jak jsem ohlásil 27.12.2001 jsem se vypravil na start do Arrasu. Na této cestě mě doprovázel mistr republiky v Enduru jezdec SP Motto Racing Teamu z Liberce David Pabiška. S ním jsme před více než osmi měsíci plánovali účast ve skupině motocyklů na letošním Dakaru, technické problémy poznamenali celou letošní sezónu a účast týmu na Dakaru též - snad za rok.

Číst dál...

Vstupte dále Mezi motocykly kralovala značka KTM, jejíž zástupci se seřadili na šesti místech v čele celkového pořadí. Druhý je Fin Kari Tiainen, který na Quinonera ztratil v rychlostní zkoušce pět vteřin. Josefu Macháčkovi, který jede na čtyřkolce Yamaha, patří po druhé etapě 146. místo.

Číst dál...

Karel Loprais čtvrtý Šestinásobný vítěz Rallye Paříž-Dakar Karel Loprais je po třetí etapě letošního ročníku pouštní soutěže na čtvrtém místě v kategorii kamiónů. Řidiči druhé tatry Tomáši Tomečkovi patří po první započítané rychlostní zkoušce desáté místo. Vede Ital Corrado Pattono s mercedesem. V sobotu pořadatelé kamióny na rozbahněnou trať speciální zkoušky nepustili. Dnes se před přejezdem do Madridu závodilo ještě na francouzském území, na pětatřicetikilometrovém hlinito- kamenitém úseku, který vedl z velké části kolem vinic.

Číst dál...

Celá zpráva Dnes se jede 3. etapa rallye Arras - Dakar z francouzského Narbonne do španělského Madridu. Celkem 930 km je rozděleno do dvou spojovacích etap (25 a 870 km), mezi které je zařazena speciální etapa v délce 35 km.

Číst dál...

Tomečkova Tatra Park ferme 28.12.2001 Madrid - Pouze šestikilometrová rychlostní zkouška, ale poté téměř tisícikilometrový přejezd z Madridu do marockého Rabatu čekaly účastníky Rallye Arras - Dakar podle původního plánu v dnešní čtvrté etapě. Jenže špatné počasí pustilo na start měřeného úseku opět pouze motocyklisty a automobily, zatímco speciální zkoušku kamionů pořadatelé stejně jako v druhé etapě kvůli nesjízdné trati zrušili.

Číst dál...

Tomečkova Tatra Dakar 2002Al Rašídíja - Šestinásobný vítěz pouštní rallye Karel Loprais klesl po páté etapě Rallye Arras - Dakar v celkovém pořadí kategorie kamiónů ze čtvrtého na páté místo. Naopak Tomáš Tomeček se s další tatrou probojoval z desátého místa na třetí pozici. Etapu vyhrál bývalý vítěz soutěže Johannes de Rooy, který se na Dakar vrátil po mnoha letech; celkově vede Rus Vladimir Čagin.

Číst dál...

Schlesser / klikni pro více ...Varzázat - Rallye Total Dakar přišla o jednoho z velkých favoritů, dvojnásobného vítěze závodu z let 1999 a 2000 a vloni druhého Jeana-Louise Schlessera. V průběhu šesté etapy byl Francouz nucen předčasně ukončit soutěž, protože jeho bugginu vlastní výroby zachvátily plameny a stroj zcela shořel. Vůz francouzského jezdce se vzňal nedlouho po startu do kamenité a hrbolaté etapy mezi Ar-Rašídíjí a Varzázatem.

Číst dál...

Tomeček v akci VARZÁZAT (Maroko) 2. ledna (ČTK) - Tomáš Tomeček se v dnešní šesté etapě pouštní Rallye Arras - Dakar posunul ze třetího na druhé místo v průběžném pořadí kamiónů. Svou tatrovku dovedl do cíle v marockém Varzázatu na druhé pozici se ztrátou 35 minut na vítězného Rusa Vladimira Čagina. Šestinásobný vítěz rallye Karel Loprais dojel pátý a stejné místo mu patří i celkově.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837793
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1012
2007
3019
26833
75031
3479929

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:30:27

Back to Top