02.jpg

Ještě ve 14. etapě byl Tomáš Tomeček v průběžném pořadí v kategorii kamionů na druhém místě. O pár hodin později se však dostává do problému s náhonem kol a následná oprava jej odsunuje z medailové pozice. Následuje návrat zpět do dun pro kamarády z Čech - Karla Lopraise, Josefa Kalinu a Petra Gilara a sen o jakékoliv medaili se zcela rozplývá....

Číst dál...

Celý článek Vypravili jsme expedici na evropskou část Dakar Telefonica 2003 . Viděli jsme kompletní naše posádky před odjezdem z republiky, zúčastnili se přejímek a startu v Marseille, viděli horskou etapu v Chateau de Lastoure u Narbonne, písčitou etapu na pláži v Castellone. Přivezli jsme si spoustu fotografií, filmů, autogramů, zážitků a ... a také nové přátele.

Číst dál...

Celý článekAmaury Sport Organisation (ASO) / Dakar.cz Příští ročník Dakarské rallye vyvrcholí v senegalské metropoli a pouštní dobrodružství se tím vrátí do tradiční podoby. Další, šestadvacátý díl rallye se tedy podle jejího ředitele Huberta Auriola vrátí do starých kolejí. Rychlost se počítá, ale dobrá navigace a příprava spolu s psychickou a fyzickou kondicí budou opět hlavními rozhodujícími faktory pro úspěch na Dakaru 2004.

Číst dál...

Celý článek (Dakar.cz) Když Josef Macháček potřetí se svojí čtyřkolkou vyhrál Dakar v kategorii čtyřkolek málokdo předvídal, že s tímto úspěchem „ztrácí“ motivaci pro další čtyřkolkářské dakarské výpravy. Začátkem roku sice ještě vyráží do Francie, kde společně s Jaroslavem Vojnou vybojuje ve tříhodinovém závodě čtyřkolek v Le Tuguet výborné čtvrté místo.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz Rallye Paříž Dakar 2004 se rychle blíží. Tak jak jste si již zvykli, jsou zde první fotofrafie z příprav. Stavba nového vozidla pro Karla Lopraise - Tatra PUMA EVO III. Závodní truck bude přepraven do firmy KOV VELIM - k výrobě a montáži nádstavby...

Číst dál...

Celý článek (Dakar.cz) Doprovodná Liazka se pro tým Martina Macíka staví v Mnichově Hradišti Bude to historicky poslední nákladní automobil z tohoto závodu Dokončení nákláďáku je plánováno na 31.08.2003, kdy opustí brány poslední zaměstnanec.

Číst dál...

Celý článek PRAHA - Tatru, s níž jste havaroval na letošním Dakaru, už máte po několika měsících čekání doma. Už se na ni pracuje? Samozřejmě. Pracovat se na ni začalo vlastně mnohem dřív, než se vrátila. Po návratu jsme nechali v kopřivnické Tatře udělat kabinu. Ta už je hotová, jen se dokončují drobné úpravy, aby bylo možné ji nasadit na rám vozu.

Číst dál...

Celý článek Jen něco málo přes tři měsíce nás dělí od startu už šestadvacátého ročníku dakarské rallye, což znamená, že týmy vstupují do závěrečné etapy příprav. Česká účast bude neobyčejně bohatá. Na startu nebudou chybět oba tatrovácké týmy ani "žlutá ekipa" Martina Macíka. A co víc, konkurence bude ještě těžší než posledně!

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz Málokdo tušil, jak významný bude pro kategorii kamiónů návrat Jana de Rooye. Obrovská publicita, která se kolem jeho týmmu zvedla, přitáhla ke kategorii kamiónů pozornost médií, a tím strhla i lavinu vstupu dalších týmů s rychlými kamióny právě z Hoandska. V pátek 17. října má na autosalonu v Amsterodamu premiéruúplně nový tovární vůz Ginaf. A podle všeho velmi, velmi rychlý.

Číst dál...

Celý článek Od 1. června 2003 probíhá přihlašování účastníků na 26. ročník rallye Telefonica Dakar 2004. Pořadatelé nám již prozradili místo, odkud 1. ledna odstartují desítky dobrodruhů na každoroční závod přes africké pouště. Třídenní slavnostní zahájení (vč. technických a administrativních přejímek) se bude konat v Grande Halle d´Auvergne (poblíž města Clermont-Ferrand).

Číst dál...

Celý článek Nadcházející 26. ročník nejtěžší rallye světa bude ve znamení silné konkurence v kategorii kamionů. Po několika letech relativně malého zájmu ze strany západoevropských výrobců nákladních vozidel, kdy byl Dakar jednoznačně doménou tatry a kamazu, se po návratu holanďana Jana De Rooye "probudili" i další a tak se podle neoficiálních zpráv můžeme příští rok těšit na tuhé boje o prvenství.

Číst dál...

Celý článek Liberec – Dakar.cz Ve čtvrtek v nočních hodinách jsme redakčním Jeepem vyrazili do slovenské Senice, do krásných pískových terénů. V půl páté přejíždíme hranici a směřujeme neomylně na polygon, kde se letos jela mimochodem i Baja Slovakia. Lopraisův Tatra Team doráží do místa testování kolem osmé spolu s Olinem Bražinou, i on se do Dakaru opět chystá, jak jinak než na motorce. „Musím se šetřit, startovné je zaplacené, tak abychom to testování přežili“! Směje se Olin, jako správný Moravák.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Volkswagen konečně odhalil několik let avizovaný projekt speciálu na bázi terénního modelu Touareg. Ukázalo se, že ve vývoji šel dál, než se čekalo, a i složení posádek je hvězdné. Oba nasazení piloti už Dakar jednou vyhráli. V barvách Red Bull se na start postaví dvojice úplně nových speciálů Volkswagen Touareg. Původní fotografie sice zobrazovaly mohutný offroad na sériovém základě, ale nakonec se ukázalo, že speciál svůj vzor jen vzdáleně připomíná přední částí a že k sériovému vozu má stejně daleko jako třeba Peterhanselovo Pajero.

Číst dál...

Celý článek Pořadatelská A.S.O. v úterý 18.11. oznámila základní trasu 26. ročníku. Ten bude měřit 11 052 km, z čehož 5425 km připadne na speciální etapy. Trasa se vrací do klasických končin, jako obvykle nevynechává "oblíbená" místa jako Atar, Tidjikja nebo populární Bobo Dioulasso. Start proběhne ve francouzském kraji Auvergne, odkud se po prologu soutěžící okamžitě přesunou na jih Francie na krátkou zkoušku v Narbonne.

Číst dál...

Celý článek Pořadatelé zveřejnili další vlnu startujících v nadcházejícím 26. ročníku Telefonica Dakar. Drtivá většina favoritů už je v nich obsažena. I když někteří ještě chybí, klíčoví hráči už v ní obsaženi jsou. V kategorii motocyklů půjde bezpochyby o koncert jedné značky. Stále se nepodařilo přitáhnout více výrobců, a tak snad pomůže zavedení restriktorů a pole bude vyrovnanější, resp. jezdci na slabších strojích se těm vepředu snadněji přiblíží.

Číst dál...

Celý článek Trvalo to 13 let, než se Jan de Rooy vrátil zpět na Dakar. I když jej vyhrál jen jednou, stal se jednou z nejobletovanějších celebrit soutěže, snad i díky legendárním konstrukcím z 80. let. První ponávratová účast znamenala nové sbírání zkušeností, ta druhá se nesla už ve velkém stylu a vyrovnaném boji o nejvyšší příčky - a ta třetí? Oprávněně se lze domnívat, že ambice jsou pouze ty nejvyšší!

Číst dál...

Celý článek (Motožurnál) Soutěž Rally Paříž - Dakar je z pohledu českého motoristického příznivce vždy očekávána s předpokladem dobrého výsledku českých jezdců především v kategorii kamionů. Na další Dakar se chystá také největší české překvapení posledního ročníku Martin Macík.

Číst dál...

Celý článek Ke klasickému modelu se startem nedaleko Clermont-Ferrand a cílem v Senegalu se po roční přestávce vrací slavná pouštní Rallye Paříž - Dakar. Trať dlouhá více než jedenáct tisíc kilometrů povede sedmi zeměmi. Úvodní prolog se uskuteční na Nový rok, vítězná posádka bude známa 18. ledna po absolvování sedmnácti etap. Na evropském kontinentu se v úvodních třech dnech uskuteční dva měřené testy plus jeden a půl kilometru dlouhý prolog.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Na start tohoto vytrvalostního terénního závodu, který je považován za nejnáročnější podnik svého druhu na světě, se v lednu příštího roku postaví dva upravené modely Race-Touareg – s jedním pojede tovární pilotka Jutta Kleinschmidtová (vítězka Rally Dakar 2001) s podporou Fabrizie Ponsové, druhý vůz povedou Bruno Saby (vítěz Rally Dakar 1993) a Matthew Stevenson.

Číst dál...

Celý článek České mistrovství v automobilových rallye nám co do kvality i kvantity závodního pole asi závidí široko daleko. Kromě tradice se těmto závodům vydatně věnují média a tak rallyové závodění jen kvete. Dálkové rallye tedy vytrvalostní, či pouštní maratony v čele se slavným Dakarem se mezi příznivci těší také stále větší popularitě a důkazem toho je rostoucí počet českých účastníků. Dokonce na přejímkách a startu potkáte desítky českých fandů a další doprovází závod v prvních afrických etapách. Česká vlajka je na Dakaru jasně vidět, ovšem zastínila ji například polská a dotahují se i Maďaři.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837782
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
976
2007
2983
26797
75031
3479893

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:27:42

Back to Top