08.jpg

Celý článek Dakar.cz / Kratší, ale pravděpodobně intenzivnější bude pro všechny účastníky Rallye Telefonica Dakar 2005, která vystartuje z katalánské Barcelony. Prozatím sou zeřejněny jen hrubé kontury soutěže... Je zřejmé, že start ve Španělsku je úlitba hlavnímu sponzorovi, společnosti Telefonica, a tak budou moci bouřící Španělé vítat na startovní rampě svého miláčka Juana Romu s číslem 1....

Číst dál...

Celý článek Se spoustou poznatků se vrátil offroad tým Martina Macíka z dvoutýdenní cesty do Maroka. Na severu Afriky, kde mimochodem před pár dny testoval tým Jana de Rooye proběhly zkoušky obou týmových žlutých liazů, a to v zájmu kvalitní a zodpovědné přípravy na Rallye Telefonica Barcelona - Dakar 2005. "Příští týden zasílám přihlášky, rozhodně se zúčastníme," řekl nám po návratu Martin Macík.

Číst dál...

Celý článek Kategorie automobilů bude na příštím Dakaru pravděpodobně o jeden tým chudší. Bohužel se bude jednat o zástuce absolutní elity, totiž tým X-Raid BMW. Firma BMW se rozhodla vložit své investice a podporu do marného boje stáje Williams proti neporazitelným Ferrari ve Formuli 1a tak jako před časem v kategorii motocyklů, vycouvala i z tohoto projektu, téměř stejně úspěšného. Ani šéf týmu Steve Quandt do projektu žádné prostředky dle svých slov už vrážet nehodlá.

Číst dál...

Celý článek Jaromír Martinec Nejnáročnější rallye světa Paříž – Dakar (v posledních letech spíše Telefonica Dakar) téměř pravidelně startuje na Nový rok ráno. Díky tomu je období pozdního léta jakýmsi poločasem příprav. Nahlédli jsme proto na dílnu jednoho z týmů, které naši republiku reprezentují v kategorii kamionů. Jak tedy svoji Tatru připravuje Tomáš Tomeček a jeho tým?

Číst dál...

Celý článek Není sice oblíbenou kratochvílí autora těchto řádků, babrat se v soukromí druhých a hltat bulvární zrávy, ale tahle by neměla tak úplně zapadnout: Stephane Peterhansel a Andrea Mayer jsou páreček. Informoval o tom jinak seriózní server marathonrally.com...

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz Na právě skončené Czech Truck Prix byl k vidění modifikovaný závodní speciál Karla Lopraise, který dělal křoví zázemí týmu Stanislava Matějovského, jenž sice svoji okruhovou Tatru ukázal, ale jen staticky. Podstatná na Lopraisově voze byla nová nástavba, jak ukazují přiložené fotografie.

Číst dál...

Celý článek Sedlčanský TEDOM TEAM Martina Macíka se po neúspěšném pokusu o dobytí Dakaru v lednu letošního roku vydává do afriky zas, opět pokouší štěstí se dvěma liazkami, jednou ostrou a jednou doprvodnou. Šéf týmu nám pár věcí o přípravě poreferoval Současnou podobu liazky, která byla vyrobena už před 15 lety, by její původní posádka nepoznala. Protože se generálním partnerem týmu stala společnost TEDOM, která mimo jiné repasuje motory LIAZ, svěřil jí tým přípravu a ladění závodního motoru.

Číst dál...

Celý článek Posledním vítězem Dakaru se mezi osobními vozy stal legendární Stephane Peterhansel a nikdo neopomněl připomenout, že se dotyčný stal nejen absolutním rekordmanem v počtu vítězství, ale také druhým mužem, který triumfoval ve dvou kategoriích. Jenže motocyklistů, kteří excelují i na čtyřech kolech, je mnohem více. Vlastně to načal legendární Hubert Auriol, dvojnásobný vítěz na motocyklu, který se těžce zranil dvě etapy před koncem Dakaru 1987, když sahal po třetím prvenství.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Jiří VintrNedočkavci se konečně dočkali prvních starovních listin 27. ročníku Dakaru. Přestože pořadatelé stopli přijímání přihlášek u motocyklistů už koncem srpna, u ostatních kategorií v polovině října, postrádáme v nich některá naše želízka, s nimiž se počítalo. I proto nejsou tyto absolutní počty možná ještě konečné.

Číst dál...

Celý článek Kategorii automobilů naplno ovládly tovární týmy s masívními doprovody. Jestliže ještě vloni a předloni se do desítky dokázaly "kousnout" byť profesionálně postavené buggy soukromníků, letos to už bude podstatně těžší. Vždyť jen ekipa Mitsubishi čítá pět ostrých vozů továrního týmu a devět klientských, podporovaných Ralliartem, Volkswagen postaví čtyři vozy, Nissan tři, armádu vozidel staví tým Dessoude, tým Schlesser také nechce zůstat pozadu a...ano v desítce je jen deset míst. Ale po pořádku:

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Už vloni jsme pasovali tým Gauloises de Rooy do role největšího favorita kategorie kamiónů, ale ruská mašina jménem Kamaz jej dokázala převálcovat. Tým opět posílil na všech frontách a v nadcházejícím ročníku si vítězství nechce nechat vzít. Do soutěže vysílá stejný počet vozidel jako posledně, vlastně však o jedno navíc.

Číst dál...

Celý článek Kategorie kamiónů, i když listina nevypadá jako zcela úplná, to je doslova koncentrovaná kvalita. Špička medailových aspirantů se nebývale rozšířila, a to na 10-12 strojů. Do budoucích let se pravděpodobně dále už nijak divoce rozšiřovat nebude, zato její kvalita poroste co do intenzity. Kategorie kamiónů s sebou také nese nejmenší procento nováčků - je tedy, na rozdíl od motocyklové kategorie, ztělesněním zkušenosti. Bylo by nezdvořilé nezačít od domova. Tým Karla Lopraise už v létě ohlásil start dvou ostrých vozů, z nichž ten druhý měl řídit Karlův syn Leo.

Číst dál...

Celý článek Jako už sedmadvacetkrát před tím, odstartuje 1. 1. 2005 nejpodivnější motoristická akce všech dob, slavný závod Paříž - Dakar,letos přesněji Barcelona - Dakar, ale zjednodušeně prostě Dakar. Nenápadně, s jedním " malým " jubileem. Ano, je to tak. TATRA pojede Dakar již podvacáté. A nejenom značka. Je to k nevíře, ale před dvaceti lety, v úplně jiné situaci, ve strašidelných podmínkách a s naprosto naiviními představami o tom co je čeká, vyjížděli do Paříže i dva ze současných členů týmu.

Číst dál...

Celý článek První posádka bude stejně jako v minulých letech brazilská. André Azevedo (pilot) posadil do navigátorské sedačky svého bratrance Luize Azeveda. Jako mechanik s nimi pojede Jaromír Martinec. Jejich vůz Tatra má za sebou již tři ročníky Dakaru a prošel před soutěží důkladnou kontrolou a repasí. Začátkem října proběhlo testování na Slovensku, kterého se zúčastnil i brazilský jezdec.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz /V předvečer oznámení trasy nového ročníku dal o sobě vědět dva největší favorité kategorie automobilů, týmy Mitsubishi a Nissan. Oba nasadí na Dakar 2005 nové speciály s hvězdnými posádkami. Vozidla jsou řečí čísel velmi podobná, a tak na trati mohou rozhodovat maličkosti. Tým Mitsubishi Ralliart je nejúspěšnějším výrobcem posledních let a od roku 2001 nezná Dakar jiného vítěze.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / A nastává tradiční předdakarský fetiš autora těchto řádků, totiž alespoň letmý rozbor, kdo z favoritů si nalepí na dveře jaké startovní číslo. Nejinak tomu bývá už pátý rok, proto se pusťme do díla.Od prvních zpráv o rekordních počtech účastníků bylo jasné, že se chystá posun v číslování jednotlivých kategorií. Vlivem tohoto posunu se číslování všech ostatních kategorií posouvá o stovku.

Číst dál...

Celý článek Také se Vám to zdá neuvěřitelné? Dakar 2004 máme ještě všichni v živé paměti, domorodci ještě nerozebrali vraky automobilů navždy ztracených v poušti, čas jen sotva zahojil bolavé rány na tělech závodníků a saharský vítr zafoukal stopy v písku, které zde zanechala proslulá karavana rallye Dakar. Už za pár dní však odstartuje další v pořadí již sedmadvacátý ročník tohoto závodu.

Číst dál...

Celý článek Tak jako v minulých letech se s blížícím termínem "Dakaru" objevují tiskové konference jednotlivých závodních teamů. Letka racing team Tomáše Tomečka se oficiálně představí 16. prosince 2004 již tradičně v pražské Kotvě...

Číst dál...

Celý článek Karel Loprais se představí novinářům, fanouškům, přátelům, odborné i laické veřejnosti hned několikrát. První setkání proběhne ve Frenštátě pod Radhoštěm kdy spolu s Bedřichem Sklenovským představí připravené vozy pro Dakar 2005. Další tisková konference proběhne těsně před odjezdem na Dakar a to...

Číst dál...

Celý článek Novotou zářící stříbrná Tatra s modrým pruhem se skvěla před obchodním domem Kotva, zatímco autor těchto řádků dostal důvod, po "petrobrasích" modelářských letech si opět postavit model tatrovky. Uvnitř se chystala tradiční tiskovka, kde Tomáš Tomeček představil nejen nové auto, ale i své plány na Dakar 2005.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837794
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1023
2007
3030
26844
75031
3479940

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:31:17

Back to Top