02.jpg

Celý článekTým X-Raid býval vždy jakousi prodlouženou tovární rukou BMW – nevystupoval přímo jako tovární tým, ale kvalitními výsledky se dokázal prosazovat mezi Mitsubishi a Schlessery velmi agilně, stal se navíc průkopníkem dieselových motorů mezi osobními auty. Dnes je jeho pozice o něco těžší – přibyl velký rival v podobě Volkswagenu, který jde stejně tak cestou naftového pohonu a vyplácí se mu to. Ale BMW X-Raid své ambice nezmenšuje.

Číst dál...

Celý článekDne 13.12.2005 proběhla v sídle společnosti AUTO PALACE SPOŘILOV tisková konference CZECH ORLEN TEAMU. - Třebaže chvíli uvažoval i o novém vozu, zúčastní se Martin Macík dakarské rallye opět s kamionem Liaz. Český pilot převzal letos druhou přihlášku Karla Lopraise a jeho týmu Tatra a bude s ním mít při své čtvrté účasti premiérově i společný doprovodný vůz.

Číst dál...

Celý článekDakarské dobrodružství se blíží a Karel Loprais se do cíle nejslavnější rallye vypraví už po devatenácté. Loprais Tatra Team dokončuje poslední přípravy auta, které je interně označováno jako Tatra Dakar 2006. Výrazné změny se odehrály zejména v oblasti tlumení kol a došlo také k vylepšení rozložení hmotnosti. Díky tomu by se měly zlepšít jízdní vlastnosti.

Číst dál...

Celý článek41letá Portugalka bude letos opět jedinou ženou, která bude fakticky pilotovat závodní truck. Znovu zůstává věrná kamionu Renault. Letos bude mít pro ni Dakar tu příchuť, že odstartuje z jejího bydliště – Elisabete totiž bydlí v Lisabonu. Před startem a setkání na místě jsme ještě prohodili pár slov.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Noční stíhací jízda Tomáše Tomečka do přístavu v městě Malaga bohužel dopadla neúspěšně. Poté co se podařilo postavit Tatru č. 518 na kola pomocí jeřábu, došlo na opravu kol, slepení plachty, narovnání nárazníku, dolití motorového oleje. Tatra pak naskočila na první natočení. Do přístavu ji ale zbývalo přes 400 km. Zdržení, které se nasbíralo čekáním na jeřáb a následnou nutnou opravou se již nepodařilo dohnat rychlou jízdou po dálnici s průměrnou rychlostí 140 km/h. Funkčně je závodní Tatra v pořádku.

Číst dál...

Celý článekPo kamionech se dostávají na řadu i ostatní kategorie. V nich letos postrádáme nové velké hvězdy světového motorsportu, všichni Colinové i Juhové zůstali doma, ale kvalitní jádro zůstalo, navíc obohacené o řadu zajímavých přestupů.

Číst dál...

Celý článek Koncem srpna proběhlo první testování zbrusu nového závodního vozidla s označením TATRA DAKAR 2006. Zkouška proběhla na území Slovenska, oblast Senice. Testovalo se převážně tlumení, jelikož nové vozidlo je opatřeno kompletně novým tlumením a došlo k výrazné změně rozložení vah mezi přední a zadní nápravou, což má za následek lepší chování kamionu ve všech směrech.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Podle posledních informací pořadatel rally Dakar 2006, již uzavřel příjem dalších přihlášek. Někteří jezdci zcela evidentně budou mít i letos smůlu. Pořadatelé omezili množství jezdců z důvodu bezpečnosti. Velký počet posádek je neúnosný i pro časovou organizaci rally. Důvodů je samozřejmě více, o nich snad někdy jindy... Z našich zdrojů víme již o dvou našich jezdcích, kteří mají problémy s přihláškou...

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Tovární tým Volkswagen už má jasno o své sestavě pro Dakar 2006. Ještě nedávno jasné zprávy o startu Carlose Sainze se rozplynuly v prach a je více než patrné, že Volkswagen představí pro následující Dakar svou nejsilnější sestavu v hitorii. Proč to? Jutta Kleischmidt a Bruno Saby jsou jasní teamleadři už dlouho - nemění se ani jejich spolujezdci Fabrizia Pons a Michel Perin.

Číst dál...

Celý článek Dakar.cz / Ve čtvrtek 5. května se na Slovensku v pískových terénech blízko Senice sešel tým Tomáše Tomečka se zástupci sponzorů a novinářů na prvním letošním testování svého soutěžního vozu. Přítomní si mohli přímo v kabině vyzkoušet, jaké pocity zažívají „dakaristé“ v průběhu závodu. Pečlivé otestování vozu je jednou z důležitých podmínek úspěchu na rallye Telefonica Dakar. Tomáš Tomeček si již dostatečně mohl vyzkoušet platnost úsloví „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. I když smůla posledního ročníku by mohla toto úsloví v jeho případě spíše parafrázovat do formy „Těžko na cvičišti, těžko na bojišti“. Nicméně práce v týmu pokračuje a směřuje k dalšímu ročníku rallye Dakar 2006.

Číst dál...

Celý článek Trajektem jsme vozidlo přepravili ze španělského Algeciraz do marockého Tangeru kde na nás čekalo nemilé překvapení - zamítavé stanovisko tamnějších celníků, kteří nám nepovolili vstup na marocké území za účelem testování. V té době se shodou okolností „konala“ Rallye na území Maroka, které byl zamítnut start o den později. Následně jsme obdrželi informace od účastníků závodu o nepochopitelném zastavení ze strany místních úředníků.

Číst dál...

Celý článekCelkem pět kamionů DAF vypravuje na Dakar 2006 tým Gauloises de Rooy. Tři budou už tradičně v hlavní soutěži a dva jim budou dělat zázemí v bivaku. Tým znovu posílil na všech frontách a ambice nemůže mít jiné, než ty nejvyšší. „teď už to není o tom, porazit Jana, chceme pobít hlavně Kamazy,“ říká navigátor Tom Colsoul.

Číst dál...

Celý článekDen po oznámení trati Dakaru 2006 spatřily světlo světa i předběžné startovní listiny. Na úvod se podívejme mezi těžkou vozbu, která českého fanouška zajímá nejvíce.Mnoho překvapení se mezi osmdesátkou startujících nekonalo, žádná nová hvězda, spíše cizelování léty vyvíjené kvality. Špička zůstala stejně široká jako vloni, každý z jejích účastníků však kvalitativně posílil.

Číst dál...

Celý článek Na 28. ročník Rallye DAKAR připravil LOPRAIS TATRA TEAM nové vozidlo s interním označením TATRA DAKAR 2006, které absolvuje koncem listopadu závěrečné testování v písečném prostoru Senice na Slovensku, kde se finálně prověří nové nastavení tlumičů, uchycení dorazů a nové nádstavby. Nový kamion doznal významných změn zejména v oblasti tlumení a zlepšil se rovněž poměr rozložení vah, díky kterému se vozidlo chová progresivněji. Původní předpoklad účasti dvou ostrých vozidel v soutěži z časových a kapacitních důvodů tým změnil na kvalitní přípravu jednoho vozidla s posádkou Karel Loprais,

Číst dál...

Celý článek Psal se rok 1986 a z Francie startoval 8. ročník rallye Paříž - Dakar. Pro naši republiku znamenal tento ročník mnoho očekávání, neboť právě tehdy se na startovní čáru postavily vůbec poprvé v historii závodu tovární vozy Tatra. Nikdo ještě netušil, že tatrovky nejenže dojedou do cíle, ale v následujících letech se stanou postrachem africké pouště a všech soupeřů v kategorii kamiónů.

Číst dál...

Celý článek Ve známém prostředí vojenského prostoru Záhorie už české týmy dolaďují poslední fázi příprav a testování před novým ročníkem Dakaru, který bude oficiálně představen 22. listopadu. Nová kanárkově žlutá Tatra Karla Lopraise už je nazdobena logy sponzorů a zároveň absolvovala další zatěžkávací testy, po nichž dozná ještě úprav uložení tlumičů. Tým také oznámil složení soutěžní posádky, která skýtá jedno překvapení. Na navigátorské sedadlo v ostrém voze tentokrát neusedne velezkušený Josef Kalina,

Číst dál...

Celý článekPoprvé za dobu svého samostatného působení v Letka racing teamu vyráží Tomáš Tomeček na Dakar v ryze české sestavě, až dosud byl vždy členem mezinárodního uskupení, ať už s brazilskými nebo s australskými kolegy. Protože jeho loňský týmový parťák Michael Tanaka musel z rodinných důvodů zůstat doma, objevuje se po letech v soutěžní posádce 57letý Vlastimil Buchtyár, doyen Tomečkovy sestavy a legendární postava první dekády tatrováckého působení na Dakaru.

Číst dál...

Celý článekDakar.cz / Není zrovna veselé psát následující řádky a probírat archívy posledních let rallye Dakar a hledat v nich mrtvé. Spousta našich médií totiž jen slepě přebírá zprávy jeden od druhého a tak se nesmysly šíří internetem a zrovna tento článek by neměl být jedním z nich. Najdete zde všechny oběti z řad závodníků od prvního ročníku po dnešek. Doufám, že dlouhou dobu nebudu muset tento článek aktualizovat...

Číst dál...

Celý článekDakar.cz V průběžném pořadí vede Rus Vladimír Čagin (Kamaz 508)už o 3:40:50 hodiny před Kabirovem (Kamaz 500). Právě Firdaus Kabirov který je celkově na druhém místě dokončil pondělní nejdelší etapu letošní dakarské rallye i přes velké problémy. Zdálo, že jeho ztráta bude tak obrovská, že nebude jeho etapový výsledek stačit na uhájení pozice, nicméně udržel téměř čtrnáctiminutový náskok před třetí posádkou kterou vede Stacey na Manu (524).

Číst dál...

Celý článekKdyž jsem sledoval, jak se média jakéhokoliv druhu letošnímu Dakaru věnují, měl jsem radost. Internet, televize, noviny, časopisy sice mírně zaostávaly, ale zájem tu byl, a to bylo podstatné. Zaujal mě však novodobý fenomén zpravodajských serverů, a sice diskuzní místnosti. Kdo chtěl, mohl připojit svůj názor. Když jsem se však probíral tímhle vox populi, bylo mi poměrně smutno.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837800
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1035
2007
3042
26856
75031
3479952

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:32:10

Back to Top