09.jpg

Za pár dnů se všichni vydáme do Jižní Ameriky, abychom absolvovali další Dakar. Tento první článeček ze série volných pokračování nám ukáže, že letitý slogan Paříž – Dakar ani náhodou nebyl vždy Paříž a vždy Dakar…

Číst dál...

22. leden v sobě nese jedno významné výročí pro všechny české fanoušky Dakaru: uplynulo přesně 20 let od prvního vítězství Karla Lopraise a vozu Tatra. Stalo se tak v památném desátém ročníku. Byla to tenkrát velká sláva nejen u nás doma. Obrovské jubileum, byť ve věku desetiletého dítěte, poznamenalo i Dakar samotný.

Číst dál...

Image Vždy, když publikuji jakoukoliv smutnou zprávu, je mi samému divně od žaludku. V uplynulých letech to byly především zprávy o nehodách či dokonce smrtích přímých účastníků. Letos sice nikdo o život nepřišel, nikdo se nezranil, přesto poslední články ve mně nezanechávají lepší pocit. Je mi smutno, když Vám musím přinášet takovéto zprávy a chtěl bych tímto článkem udělat tečku za zrušením Rallye Dakar. Pojďme společně hledět do budoucna a věřit, že se to již nebude opakovat, kdy jakékoliv zlo bude mařit naše úsilí, sny a radosti.

Číst dál...

Image Balázs Szalay, jako šéf týmu Szalay Dakar Team a zároveň představitel organizátora Dakaru A.S.O. pro střední a východní Evropu, 5.ledna na mimořádné tiskové konferenci informoval o definitivně zrušené rallye Dakar 2008.

Číst dál...

Image Náš tým se dnes vrátil zpět z Lisabonu a pomalu, ale neradi se smiřujeme s tvrdou realitou, která je před námi. Přijde nám zbytečné, nyní svolávat tiskovou konferenci, kde bychom si tak maximálně řekli z očí do očí, jak nás vzniklá situace mrzí, že měsíce příprav byly k ničemu, ale to by asi bylo vše, co bychom si k této smutné události mohli sdělit.

Číst dál...

Image Sál v kulturním centru v Lisabonu je naplněn k prasknutí. Každý z několika tisíc lidí, kteří sedí i v uličkách a na schodech, nějak souvisí s nejtěžším a nejslavnějším závodem světa. Skupinky Japonců, Němců, Angličanů, Turků, Číňanů - a pochopitelně i nemalá skupina Čechů a Slováků.

Číst dál...

Image Pro dakarského fanouška, který se celý rok těší, kterak bude u televize a internetu hltat jakékoli zprávy o vývoji závodu u svých oblíbenců, nastala tragédie. Nejočekávanější ročník s největší jezdeckou účastí a nejslibnějším závodním polem byl den před startem zrušen. Nastává ticho, prázdnota.

Číst dál...

Po různých rozhovorech s francouzskou vládou – obzvlášť s ministrem zahraničí – a vzhledem k jeho naléhavým doporučením, se organizátoři Rallye Dakar rozhodli, zrušit ročník 2008, který se měl jet od 5. do 20. ledna mezi Lisabonem a hlavním městem Senegalu.

Číst dál...

Především nechci udělat ty samé chyby jako v loňském roce (Vladimír Chagin musel ukončit Dakar poté, co v páté etapě z Quarzazat do Tan Tan rozbil svůj stroj), ale teď jsem klidný. Dělat chyby, dostat se do svízelné situace, to všechno jsou momenty, které někdy zažije každý sportovec. Je třeba z toho poté vyvodit ty správné důsledky…

Číst dál...

Image Druhý den přejímek dorazila po dlouhé pouti do Lisabonu novinářská Navara Loprais tatra Teamu. Chlapci dorazili v dobré náladě a po maratónu kilometrů je všechny čekalo ještě martyrium technických přejímek. Navara byla jen předvojem, neboť všichni čeští účastníci absolvují technické přejímky v pátek, den před startem. “Pořád byla legrace, i když lilo jako z konve,“ neskrýval věčně dobrou náladu David Suchařípa.

Číst dál...

Image Ten, kdo promrhá nejméně času, například tím, že se vyhne uvíznutím v písku nebo navigačním chybám, bude na konci rallye, po více než 9000 km daleko vpředu, před ostatními. „Každý v týmu pro to ale musí odvést perfektní práci – a to za pouhé dva týdny“, vyjádřil ředitel VW Motosportu Kris Nissen

Číst dál...

Image Dnes rallye začala administrativními a technickými přejímkami. První den přejímek je tradičně zasvěcen domestikům, v tomto případě Portugalcům a Španělům, pokud tito ovšem nejsou součástí nějakého většího mezinárodního týmu. Přejímkou tedy prošla většina místních posádek, které na přední umístění nemyslí.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837788
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1001
2007
3008
26822
75031
3479918

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:29:31

Back to Top