08.jpg

Image Po neveselém návratu z letošního Dakaru jsme se pustili nejprve do opravy havarované tatrovky, posléze po dohodě s naším šéfkonstruktérem Radkem Smolkou se oprava změnila ve větší přestavbu s cílem především snížit pohotovostní hmotnost vozu a zlepšit rozložení zatížení náprav.

Číst dál...

Image Dakarské závodění se vyznačuje některými rysy, které ostatní motoristické soutěže postrádají, anebo je neznají v takové míře. Když totiž pomineme některé menší maratony, odehrává se ten „velký a opravdový“ jenom jednou za rok.

Číst dál...

Image Argentinci mají roztomilý zvyk považovat manželky svých prezidentů za stejně politicky významné, ba dokonce lepší půlky jejich manželů a přiznávat jim i určitý nárok na následnictví.

Číst dál...

Image Slavná Rallye Dakar, největší a nejvěhlasnější motoristický maratón planety je za námi. Posádky už se vrátily domů, zatímco jejich technika ještě dřímá v přístavu Delta Dock, aby se po Paraná dostala na volný oceán a zamířila do svých domovů.

Číst dál...

Slavná Rallye Dakar, největší a nejvěhlasnější motoristický maratón planety je za námi. Posádky už se vrátily domů, zatímco jejich technika ještě dřímá v přístavu Delta Dock, aby se po Paraná dostala na volný oceán a zamířila do svých domovů.

Číst dál...

Image Dnes přistáli v Praze a krátce poté se věnovali novinářům - Mirek Zapletal a Tomáš Ouředníček. Posádka speciálu Mitsubishi L200, startovního čísla 340 (kat. T1), zazářila na letošním DAKARu 2009 a pokořila i takové tovární teamy jako Mitsubishi a BMW.

Číst dál...

Image Dakar 2009 je za námi. O tom, jaký vlastně byl, se bude asi ještě dlouho diskutovat, nicméně týmy již krátce po propjetí cílem diskutovaly, co bude dále. Klíčovou otázkou asi je, kde se pojede v příštím roce.

Číst dál...

Image Dobrodružství začalo v La Pampa a jezdci na závěr, po projetí dvou států, zažili příjemnější krajinu, i když museli nadále udržovat svoji vysokou koncentraci, zejména na dlouhých zvlněných úsecích. A ti, kteří dojeli klasifikováni až do cíle v Buenos Aires, uzavřeli tímto obrovskou smyčku závodu a budou navždy první.

Číst dál...

Image Ačkoli oficiální ukončení 31. ročníku Rally Dakar, prvního jihoamerického Dakaru , je až 18.1. kdy slavnostně projedou cílovou rampu ti, kteří závod pokořili, je hra skončena již dnes 17.1.2008.Číst dál...

Image Team OffroadSport.cz s posádkou Miroslav Zapletal a Tomáš Ouředníček dokončil nejtěžší rallye světa DAKAR 2009.V dnešní etapě ztratili se svým Mitsubishi s.č. 340 na nejrychlejšího De Villerse pouhých 10'42" a dle dostupných informací jsou v celkovém pořadí na výborném 7. místě!

Číst dál...

Image Naplnil se velký sen posádky Jiří Janeček – Viktor Chytka, spatřit cíl Dakaru. Ještě v létě letošního roku se nikomu o něčem takovém ani nesnilo.

Číst dál...

Image Neuvěřitelné zprávy jsem letos nucen Vám servírovat z letošního dějiště rallye Dakar. Po odstoupení Martina Macíka, přes krkolomný pád do strže Tomáše Tomečka a posléze i odstoupení Marka Spáčila Vám dnes oznamuji ukončení posledního českého účastníka mezi kamiony Aleše Lopraise.

Číst dál...

Image Josef Macháček míří se svou čtyřkolkou k pátému triumfu na Rallye Dakar. Jednapadesátiletý jezdec navýšil před sobotní poslední soutěžní etapou náskok v čele průběžného pořadí na dvě hodiny a 20 minut.

Číst dál...

Image Přes satelitní telefon jsme se spojili s Miroslavem Zapletalem z OffroadSport Teamu a položili mu několik otázek před startem 13. etapy.


Číst dál...

Image Start na dvanáctou dakarskou etapu z Fiambaly do městečka La Rioja byl pro Lizku 4x4 Dakar MS - rallytruck týmu posledním. „Hned asi po dvou kilometrech od startu jsme zapadli do písku.

Číst dál...

Image Jedna z nejkratších, ale nejtěžší a nejkrásnější, taková byla speciálka v etapě z Fiambaly do La Rioji. Aleš Loprais v ní postoupil na 7. místo absolutního pořadí.

Číst dál...

Image Hlásí se opět bivak v La Rioja. Dnes večer je již opět celý Letka Racing Team pohromadě. Nejdůležitější informací je, že druhá týmová Tatra André Azeveda stále bojuje o první pětku absolutního pořadí kamionů a funguje bez problémů.

Číst dál...

Image Etapa Fiambala – La Rioja přibližuje závodní stále blíže k Buenos Aires. Pořadatel ovšem sliboval, že závod ještě zdaleka nekončí a kdo pomýšlí na odpočinek, musí si nechat zajít chuť. Dakar se v této fázi závodu již nedá vyhrát, ale dá se vše ztratit.

Číst dál...

Image Rallye Dakar skončila ve dvanácté etapě pro vedoucího jezdce soutěže automobilů španěla Carlose Sainze. Dvojnásobný mistr světa se dnes na 79. kilometru rychlostní zkoušky zřítil se svým Volkswagenem do rokle.

Číst dál...

Image MS RALLYTRUCK odstupuje z celkového 7. místa ze závodu pro technickou poruchu. Po včerejších zmatcích pořadatelů , byl také náš tým nucen se z nepochopitelných důvodů rozdělit. Mechanici odjeli na úplně opačnou stranu než závodní vozy.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837769
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
952
2007
2959
26773
75031
3479869

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:25:30

Back to Top