04.jpg

Podle včerejší oficiální zprávy pojede na Dakaru 2011 americký rallye jezdec Jonah Street v týmu GYTR (Genuine Yamaha Technology & Racing) - tedy v týmu Yamaha.

Číst dál...

Ještě před pár lety jste mohli slýchat o bratrech Svobodových z Broumova jen v souvislosti s truck trialem. Dokazovali, jak se dá s Tatrou, několikatunovým kolosem, úspěšně bojovat s blátem, extrémním terénem i prudkým stoupáním.

Číst dál...

Peru je nová země na mapě příštího ročníku Rallye Dakar. Po etapách v Argentině a Chile skončí v lednu příštího roku nejnáročnější motoristický maraton v peruánské metropoli Limě. Země někdejší říše Inků byla proto hlavním tématem rozhovoru, který při nedávné návštěvy Prahy poskytl českým médiím ředitel Rallye Dakar Etienne Lavigne.

Číst dál...

Sotva se Mirek Zapletal s Tomášem Ouředníčkem vrátili z prvního podniku světového šampionátu FIA z Italian Baja, opět vyráží vstříc novým dobrodružstvím.

Číst dál...

Přinášíme další rozhovor s Alešem Lopraisem, který byl připraven pro Truck Magazín.

Číst dál...

Ještě tři měsíce si po operaci nesedne na židli Martin Kolomý ze Starého Města, účastník letošní Rallye Dakar v jižní Americe.

Číst dál...

Letošní dakarská rallye nebyla pro české závodníky příliš úspěšná. Nejlepší český motocyklista Lukáš Pabiška dojel na 31. místě, jeho kolega Jan Veselý skončil v sedmé desítce.

Číst dál...

Na ivysílání si můžete prohlédnout reprízu pořadu Téma pro hosty s českými účastníky 33. ročníku Dakaru.

Číst dál...

Kvůli zranění kolena a následné pooperační léčbě se nemohl v jižní Americe postavit na start Rallye Dakar.

Číst dál...

Jak ukázal nedávný 33. ročník nejslavnějšího a zároveň nejtěžšího pouštního maratonu, možné to je. Jenže má to své kdyby. I když vůz soukromého Loprais Tatra Teamu vyhrál v jižní Americe dvě etapy a byl továrnímu týmu Kamaz-Master jako jediný ze všech vyrovnaným soupeřem, potkala ho technická závada, na kterou posádka osamoceného kamionu nestačila.

Číst dál...

Když před čtrnácti dny dojel do cíle Rallye Dakar, vrhli se na něj němečtí novináři. A během slavné soutěže ho v Chile oslavovala komunita místních Němců. "Byla to už několikátá generace utečenců, takže uměli německy hůř než já," směje se motocyklový závodník Jan Veselý.

Číst dál...

Dnes odjíždí David Vršecký do Tunisu na první ostrý závod v rámci ohlášené přípravy na Rallye Dakar 2010. Jak prozradil před odjezdem, po zkušenostech z víkendového testování ve slovenské Senici v něm zůstává velká pokora.

Číst dál...

LIAZ stále na Dakaru, je retrospektiva úspěšných účastí kamionu LIAZ a jeho posádek, korunovanou v roce 2010 historicky nejlepším výsledkem značky LIAZ a KM Racing týmu v nejtěžším maratónském závodě na světě.

Číst dál...

Navigátor Kalina bude na Dakaru „hostovat“ v Lopraisově tatře Návrat na místo činu. I tak by se dalo pojmenovat rozhodnutí Josefa Kaliny usednout v lednu při Rallye Dakar do kokpitu kamiónu Loprais Tatra Teamu.

Číst dál...

Dnes dopoledne (26.10.2010) proběhla v prostorách Infinity Baru tisková konference u příležitosti účasti Davida Vršeckého na Rallye Dakar 2011. Tiskové konference se zúčastnil i šéf Czech Dakar Teamu Marek Spáčil.

Číst dál...

Pabiška získal sponzora a finišuje s přípravou na svůj čtvrtý Dakar.Podařilo se. Motocyklistovi Davidu Pabiškovi - Bójkovi se v hodině dvanácté podařilo sehnat potřebný obnos, který mu zajistí pokrytí nákladů na startovné pro Rallye Dakar 2011.

Číst dál...

Je vyskákaný a vyklepaný, ale taky nadšený jako malý kluk. Roudnický jezdec David Vršecký, s buggyrou dvojnásobný mistr Evropy tahačů na okruzích, se v Senici poprvé svezl v dakarském speciálu. Pojede s ním slavnou rallye za Czech Dakar Team jako druhý pilot posádky Marka Spáčila.

Číst dál...

O uplynulém víkendu se na písečném polygonu nedaleko slovenské Senice uskutečnilo první ostré testování před nadcházející Rallye Dakar.V pohotovosti byly hned dva dakarské speciály a většina členů Czech Dakar Teamu v čele s Markem Spáčilem.

Číst dál...

Lednový Dakar 2011 se rychle blíží. A přes nelehkou ekonomickou situaci v celém státě se zdá, že česká účast bude ještě silnější, než v minulosti. Navíc ve dříve našinci opomíjené kategorii osobních automobilů.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837799
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1032
2007
3039
26853
75031
3479949

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:31:57

Back to Top