02.jpg

Organizátoři upozorňovali, že letos se bude rozhodovat do poslední etapy. Nikoli jako v posledních ročnících, kdy bývaly poslední etapy spíše dojezdové. Dnes se potvrdilo, že jejich slova nebyla planá. Předposlední etapa s 270 km dlouhou RZ si vybrala svoji daň u mnoha posádek. Těžká dunová pole zůstala plná uvízlých, či dokonce převrácených strojů.

Číst dál...

Liaz stáje KM Racing skončil opět mezi nejlepšími, i když jel závěr předposlední etapy na jistotu. Již jen nehorázná smůla, technická závada nebo zranění by mohly účastníkům Rallye Dakar zabránit v dojetí do nedělního cíle.

Číst dál...

Víte, co je úžasného na tom, když na dakaru měníte v bivaku ve Fiambale u závodní Tatry spojku? No přece to, že když to děláte v Arequipě o několik dní později ještě jednou, už víte, jak na to, a netrvá vám to osm hodin, ale necelých pět…

Číst dál...

34. ročník nejtěžší rally světa DAKAR je již minulostí. Závodní posádky, kterým se podařilo zvládnout téměř 8 400 km, by měli slavnostně přejíždět cílovou rampu v Limě.

Číst dál...

Dne 15.1. 2012 Tatra 815 BONVERKA absolvovala úspěšně letošní ročník nejtěžšího závodu na světe, rallye DAKAR. V celkovém pořadí obsadila 18. místo, nejlepšího umístění dosáhla v 13. etapě (11.místo), nejtěžší etapa byla zřejmě jedenáctá a nejtěžšší chvíle přišly v etapě desáté, kdy měla nehodu spřátelená posádka Aleše Lopraise.

Číst dál...

Zatímco všichni vzpomínáme na Alešův lítý boj o první místo a zatímco Tomáš s Otou a Radimem vystupují na pódium v cílové Limě, získávají oba naše kamiony titul ve stále sledovanější anketě o Miss Marathon.

Číst dál...

Posádka kamionu hodnotí své premiérové vystoupení jako týmový úspěch KM Racingu. S kamionem Liaz zvládli nadmíru dobře nesmírně náročnou Rallye Dakar a v Limě si vychutnali úspěch při slavnostním dekorování na cílové rampě.

Číst dál...

Je mi radostí oznámit Vám, že Czech Dakar Team byl letos stoprocentně úspěšný a všechny naše stroje, které stály na startovní rampě v Mar del Plata, stanuly i na cílové rampě zde v Limě.

Číst dál...

Pracovníci Muzea regionu Valašsko si připravili pro milovníky automobilových závodů, dobrodruhy a cestovatele zajímavou prezentaci a besedu s Jaroslavem Jindrou. Autor filmu je kameraman a režisér cestopisného seriálu Na cestě.

Číst dál...

Rachot motorů na trati Rallye Dakar dávno utichl, posádky se vrátily do svých domovů a přichází čas na rozebírání jednotlivých výsledků a tvorbu analýz. Za prvními dvěma lednovými týdny jsme se ohlédli s řidičem kamionu Liaz Jaroslavem Valtrem.

Číst dál...

Členové Czech Dakar Teamu se po svém velmi úspěšném vystoupení v letošním roce vrátili v pátek v podvečerních hodinách zpět do vlasti. Celý tým přiletěl do Prahy přes Paříž v pátek 20. ledna 2012 v 19:50 hod. Z letiště se potom všichni přesunuli do televize, kde připravili rozhovor do Světa motorů a do pořadu Češi na Dakaru.

Číst dál...

Rok s rokem se sešel a máme za sebou další ročník Jihoamerického Dakaru. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, zda vůbec někam pojedeme, ale nakonec se to podařilo a my jsme se v omezeném počtu účastnili Rallye Dakar 2012. Bohužel se setkáváme s tím, jak dokáže být společnost krutá. Pokud se daří Vám i týmu je vše růžové a krásné, okolí fandí a podporuje Vás.

Číst dál...

Tým Kamaz Master chce i v nadcházejícím ročníku Dakaru bojovat o nejvyšší pocty v kategorii kamionů. O týmové strategii pro letošní rok více naznačil šéf týmu Semen Jakubov.Ruský tým nastoupí s pěti vozy, jedničkou týmu bude Eduard Nikolajev, dalšími piloty budou Ajrat Mardejev, Andrej Karginov, Ilgizar Mardejev a Artur Ardavičus.

Číst dál...

Jeho sedmé místo z roku 2009 je stále českým maximem na Dakaru v kategorii automobilů. Nejtěžší rally světa však proťala osud Miroslava Zapletala i jinak. O rok později skončil dřevohostický pilot po patnáctimetrovém letu v hlubokém kráteru nejen se zdemolovaným autem, ale i s prasklým obratlem. Následovala náročná operace přímo v Chile a převoz domů.

Číst dál...

Mechanik Kuba First má před sebou první Rallye Dakar v ostrém kamionu Liaz. Bude novou tváří v posádkách ostrých kamionů stáje KM Racing na nadcházející Rallye Dakar. Shodou okolností se mechanik Jakub First posadí do liazky, kterou bude řídit další premiant nejnáročnějšího motoristického dobrodružství Józef Cabala z Polska.

Číst dál...

Příští Dakarská rallye proběhne od 1. do 15. ledna 2012. Pojede se skrze odlehlé části Argentiny, Chile a Peru. Celkem auta pojedou 8800 km. Mezi nimi také OSCar e0, terénní sériový hybrid z Litvy.

Číst dál...

Už počtvrté se evropští účastníci postupně dostavují do přístaviště v Le Havre, aby odevzdali závodní i doprovodnou techniku pořadatelům, kteří ji nalodí na dalekou cestu přes Atlantik.

Číst dál...

Na startu 33. ročníku Rally Dakar se 1. ledna příštího roku objeví sedm českých zástupců, nejsilnější obsazení má kategorie kamionů, v níž se představí pět tuzemských pilotů. Organizátoři to uvedli na oficiálních stránkách soutěže.

Číst dál...

Marc Coma, Juan Pedrero Garcia, Cyril Despres a Ruben Faria jsou jezdci, kteří pojedou Rally Dakar 2012 ve dvou továrních týmech KTM. Rakouská továrna rovněž potvrdila, že svůj debut si v nejtěžším závodě světa přiští rok v Jižní Americe odbude i dvojnásobný mistr světa v enduru, Francouz Johnny Aubert.

Číst dál...

Přijďte se rozloučit se členy InstaForex Loprais Teamu do pražského nákupního centra Galerie Nové Butovice při odjezdu techniky do Le Havre!

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837793
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1014
2007
3021
26835
75031
3479931

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:30:37

Back to Top