02.jpg

Slavnostní zahájení Rallye Dakar 2015 se v Buenos Aires uskuteční už 3. ledna 2015. Tomáš Vrátný ovšem oslaví příchod nového roku v České republice. Už zítra se však šéf týmu Bonver Dakar Project vydá do Jižní Ameriky, kde se v Argentině připojí společně s druhou polovinou k první části týmu, která je už na místě a připravuje se na nejnáročnější rallye světa.

Číst dál...

V pořadí druhé setkání s příznivci Dakaru připravuje BONVER DAKAR PROJECT společně s titulárním partnerem týmu, skupinou společností BONVER GROUP, na čtvrtek 28. března.

Číst dál...

Asi to bude znít neuvěřitelně, ale pětinásobný vítěz Rally Dakar Cyril Despres odchází z týmu KTM, se kterým se pojí jeho největší profesionální úspěchy. Francouz to zdůvodnil tím, že chce uvolnit místo mladším jezdcům. O jeho další kariéře ještě není rozhodnuto, Despres ale slíbil, že zůstane u motosportu.

Číst dál...

Od čtvrtka 7. března do neděle 10. března budete moci vidět osobně techniku KM Racingu a setkat se i s osobnostmi týmu! Zveme vás na další ročník tradiční jarní výstavy Motocykl 2013, při němž se už počtvrté představí tým i jeho zázemí.

Číst dál...

Dne 23.2.2013 v 18 hodin proběhne Dakar After Party s Bonver Dakar Projektem v Ostravě. Nenechte si ujít tuhle párty, kde budou k vidění nejen závodní stroje čerstvě přivezené z Dakaru 2013 ale také jeho účastníci (Martin Kolomý, Jarda Valtr, Marek Spáčil, Tomáš Vrátný a další)!!!

Číst dál...

Letošní, pětatřicátý ročník dakarské rally přivedl na start z českých luhů a hájů pouze kamiony a motorky. Kamiony v nezvykle početné sestavě, motorky „středního“ proudu a osobáky žádné. Tradici kamionů na Dakaru zavedli před desetiletími liazkovci a tatrováci a ta se silně zakořenila v podvědomí národa především proto, že tyto vozy byly téměř vždy vidět na špici soutěžního peletonu.

Číst dál...

RALLY DAKAR - Vývoj vlastní soutěže se podle jihoamerického trendu posouvá hodně k rally, ke značné nevoli „skalních“ příznivců původního afrického dobrodružství. Málokdo však může tento vývoj ovlivnit, neboť je v rukou samotného pořadatele a dán jeho možnostmi na jihoamerickém kontinentu.

Číst dál...

Dakarská Rallye je minulostí. Pětatřicátý ročník byl pro české závodníky poměrně úspěšný. Mezi kamiony výborně zajel Martin Kolomý, který nakonec skončil pátý. Letošní závod si v Tématu pro hosty Jiřího Zíty pochvaloval. Motocyklový jezdec David Pabiška přiznal nelehký průběh závodu, nakonec ale o Dakaru mluvil také pozitivně.

Číst dál...

Zveme fanoušky rallye Dakar na jedinečné setkání se závodníky a mechaniky Czech Dakar teamu, za účasti konstruktéra závodních vozů Tatra, které bude spojeném s promítáním fotografií a videa z Rallye Dakar 2013. Program začíná v úterý 5.2.2012 v 19:30 v penzionu Rondo v Bystřici pod Hostýnem.

Na slavnostní tiskové konferenci u příležitosti úspěšného působení na Dakaru 2013 se Bonver Dakar Project oficiálně rozrostl o nový tým a nového jezdce. Bude jím Artur Ardavičus z Kazachstánu – jezdec, který se dosud ve světě dálkových soutěží profiloval za volantem do té doby neporazitelných vozů Kamaz.

Číst dál...

První nasazení nové platformy Bonver Dakar Projectu bylo více než úspěšné. Stali jsme se nejúspěšnějším českým týmem na letošní Rallye Dakar, měli jsme ve svých řadách nejlepšího českého účastníka, Martina Kolomého, všechny naše kamiony, které dojely závod, se umístily v TOP20, motocyklista David Pabiška dokončil i svůj šestý Dakar v řadě.

Číst dál...

Patřím mezi ty diváky a pisatelé, kteří sledují Dakar z pozadí, v teple „či zimě“ vlastního domova a nadšeně pak poslouchám vyprávění všech účastníků. Hltám promítání fotek a videí a snažím se nechat vtáhnout do slavné Rally Dakar, ale „Dakar se musí zažít“ a to je snem mnohých, co čtou tyto řádky. Každý z těchto nadšenců 14 dní sleduje Dakar bez ohledu na denní či noční hodinu, bez ohledu zda je v práci či doma. Někdy bez ohledu na pracovní výkon či šéfa, který číhá za rohem (i já sem ukrajovala každou minutu či hodinu z pracovní doby, jen abych mohla být součástí). Dakar je těch čtrnáct dnů naším vzduchem, vodou a někdy i dokonce drogou.

Číst dál...

Všechny závodní speciály s motory Gyrtech v cíli nejslavnější a nejnáročnější dálkové soutěže planety. Trio Martin Kolomý, Marek Spáčil a Tomáš Vratný v elitní dvacítce. Martin Kolomý jako nejúspěšnější český jezdec celkově pátý. Jak vidno, premiéra Buggyry v roli dvorního dodavatele motorů do dakarských závodních speciálů dopadla nad očekávání!

Číst dál...

Je to úspěch? To je otázka, kterou řeší čeští motorističtí fanoušci při pohledu na celkové pořadí soutěže kamionů pětatřicátého ročníku Rallye Dakar, v němž Martin Kolomý obsadil páté a Aleš Loprais šesté místo. První tři příčky patří ruským Kamazům, které dokonale využily své finanční nadvlády a jejich posádky zabraly stupně vítězů pro sebe. Za nimi skončil obhájce loňského vítězství Nizozemec de Rooy s kamionem Iveco a pak jsou dvě Tatry v pořadí 5. Martin Kolomý a 6. Aleš Loprais.

Číst dál...

Rallye Dakar 2013 je minulostí. Do jejího cíle v chilské metropoli Santiagu dorazilo šest českých strojů. Největší účast jsme tradičně měli v kategorii kamiónů, kde skončil Martin Kolomý s Tatrou na pátém místě. Je to úspěch? A byl letošní dakarský ročník těžší než ty předchozí?

Číst dál...

Odcházela mu elektrika na voze, několikrát prorazil pneumatiku, zlomil řadící páku. Přesto se podruhé za sebou stal nejlepším českým účastníkem Rallye Dakar. "Hlavně že jsme dojeli v pořádku do cíle," říká pilot Tatry Martin Kolomý.

Číst dál...

Manažera KM Racingu i celého Bonver Dakar Projectu Martina Macíka jsme se krátce předtím, než Vlasta Vildman odjel k cílové rampě, zeptali na pár dojmů z proběhnuvšího ročníku…

Číst dál...

Dakar 2013 závratným tempem dosprintoval až do svého cíle. Uběhlo to jako voda. Cílovou rampu v Santiagu de Chile spatří nejen jezdci David Pabiška (obsadil 39. místo) a posádka kamionu Vlasty Vildmana (celkově na 18. příčce), ale také posádka Tatry Martina Kolomého (5. místo), už druhý rok nejlepšího českého účastníka v celkových výsledcích. Bonver Dakar Project si tedy většinu svých cílů splnil.

Číst dál...

Nebýt rodiny a fanoušků, Aleš Loprais by z rallye Dakar odstoupil po technických problémech v páté etapě. Poslední etapu dojel  pozdě v noci  do cíle 35. ročníku na šestém místě. Ovšem i tak může být spokojený.

Číst dál...

Rallye Dakar dokázal opakovaně vyhrát za řídítky motorky i volantu auta. Je absolutním rekordmanem v počtu dakarských vítězství. Včera si připsal triumfem v kategorii aut s Mini už své jedenácté. Přesto si v dakarském konvoji vůbec na nic nehraje.

Číst dál...

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837785
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
991
2007
2998
26812
75031
3479908

Vaše IP: 54.221.29.4
Server : 2018-01-16 16:28:54

Back to Top